Aj vaše vlasy si zaslúžia detoxikáciu

Dovolenková, plavková, melónová sezóna je úžasná a nepochybne si ju vždy vychutnávame plnými dúškami. Ale „opýtali“ ste sa niekedy vašich vlasov, aký majú pocit z tohto ročného obdobia? Slnko, chlór, slaná voda, teplý vietor, horúčava… To, z čoho máme my radosť, je pre ne ťažká skúška. Preto by ste im mali dopriať poriadny detox. Ako na to?

Umyte si aj hlavu, nielen vlasy
Pleť si čistíme denne a snažíme sa chrániť ju pred rôznymi nečistotami. Rovnako tak by sme mali pristupovať aj k čisteniu pokožky hlavy. Tá sa rovnako ako póry na tvári môže zanášať. Preto sa snažte pri umývaní vlasov dôkladne vyčistiť aj pokožku. Nezabudnite na miesto na zátylku, kde sa najviac potíme.

Choďte do hĺbky
Aspoň raz týždenne doprajte vlasom poriadnu vitamínovú bombu. Naneste na vlasy masku, hustým hrebeňom ich prečešte a zabaľte ich do uteráka. V teple pôsobí maska efektívnejšie. Nezabudnite masku dôkladne zmyť šampónom. Všetkého veľa škodí, a keby zostala na vlasoch príliš dlho, mohla by ich viac poškodiť ako opraviť.

S farbou šetrite
Podľa štúdie, ktorú robili v Portugalsku, farbenie vlasov spôsobuje ich oslabenie až o 60 percent.. Príčinou je najmä amoniak, ktorý farby obsahujú. Po lete nechajte vlasy chvíľu od farby odpočinúť. Zafarbiť si dajte len korienky, ak je to nevyhnutné a vidieť šediny. A v budúcnosti hľadajte salón, v ktorom používajú aj šetrné farby bez amoniaku.

Domáci recept
Hádam každá žena vie, že vajíčka vlasom mimoriadne prospievajú. Obsahujú veľa bielkovín a aminokyselín, ktoré dodávajú vlasom silu, lesk a objem. Sú skvelé aj v prevencii proti rozštiepeným končekom a celkovo prispievajú k vyhladeniu textúry vlasu. Jedno vajce pokojne primiešajte k svojej štandardnej dávke šampónu, votrite do vlasov a nechajte päť minút pôsobiť. Dôsledne opláchnite.