AJ UPRATOVANIE MÔŽE BYŤ ZÁBAVA

Považujete upratovanie za nutné zlo, ktoré vám nabúrava vidinu voľného víkendu? Ak nemáte v pláne stráviť polovicu soboty v spoločnosti smetáku a handry na podlahu, zapojte partnera, použijete kvalitné upratovacie prostriedky a bude to hračka. Povýšte rutinné upratovanie domácnosti na spoločnú aktivitu, čo sa ľahko zmení na zábavný zážitok. Zapnite si obľúbenú hudbu, nasaďte si gumové rukavice so šialenými motívmi alebo si zaobstarajte huňatú prachovkou a pretancujte sa povinnosťami.

S chuťou variť, s chuťou upratovať
Kuchyňa si pri pravidelnom upratovaní zaslúži špeciálnu pozornosť. Je to miesto, ktorým prejde všetko jedlo, ktoré vaša rodina konzumuje – bohaté nedeľné obedy aj každodenné desiaty pre deti. Preto je potrebné dbať nielen na upratovanie povrchových nečistôt, ale aj odstraňovanie baktérií. Práve drhnutie zvyškov jedla po varení môže byť skutočné peklo. Ak si vyberiete prípravky v spreji, ktorých použitie je veľmi pohodlné, zmizne neporiadok skôr, než si myslíte.

Na trhu sú k dostaniu napríklad čističe Cillit Bang na odstránenie mastnoty a lesk, ktoré účinne skoncujú so škvrnami, mastnotou a zapečeným jedlom. Pôsobí v priebehu niekoľkých sekúnd, takže upratovanie s ním hravo zvládne aj váš miláčik. A ak nestojíte o to, aby sa vám zrovna motal v kuchyni, nájdite mu „mužnejšiu zábavu“ a pošlite ho vyčistiť gril. Zloženie Cillit Bang si poradí aj s takto odolnou špinou.

 

Kúpeľňa ako zo škatuľky
Silu prostriedku Cillit Bang na odstránenie vodného kameňa a lesk využijete hlavne v kúpeľni. Tiež sa váš drahý nemôže zorientovať v záplave farebných fľaštičiek rôznych upratovacích prostriedkov? S multifunkčnými čističmi mu prácu výrazne uľahčíte. Použiť ich môžete ako na kuchynský sporák a drez, tak na kachličky v kúpeľni, sprchovací kút, umývadlá i sprchové závesy. Na bleskové a efektívne upratovanie kúpeľne, z ktorého budete mať skutočnú radosť, môžete využiť aj aktívne peny. Tie majú navyše antibakteriálne účinky a pomáhajú likvidovať baktérie, ktoré sa vo vlhkom prostredí kúpeľní hromadia.

 

Uľahčite si prácu priebežným upratovaním
Hoci je upratovanie nutnosťou, priznajme si to na rovinu – kto z nás po jeho dokončení nemá pocit uspokojenia a dobre vykonanej práce? Aby sa z upratovania stala zábavná činnosť, uľahčite si pravidelné gruntovanie čiastkovými zábavnými aktivitami. Snívate napríklad o robotickom vysávači, ktorý by upratoval za vás, ale jeho kúpu ste už po niekoľkýkrát odložila? Alebo kúpte celej rodine chlpaté upratovacie papuče, s ktorými si užijete veľa zábavy a ktoré vám vo výsledku ušetria čas strávený s vysávačom. Zaujmite k domácim povinnostiam nový prístup a buďte kreatívni – fantázii sa medze nekladú!

Inšpirujte sa videom: https://www.youtube.com/watch?v=LHizW4PLw2Q