Aj pri relaxe je rozhodujúca čistota

Zdroj obrázka: Lobachad / Shutterstock.com

Vírivky, sauny či oddychové ležadlá predstavujú priam idylický obraz dokonalého relaxu, ktorý si spájame s dovolenkou či predĺženým víkendom. Je naozaj veľmi dobré dopriať si občas čas pre nás samých a poriadne si oddýchnuť. Netreba však zabúdať ani na čistotu a hygienu. Toto smeruje predovšetkým k prevádzkovateľom wellness centier. Rovnako ako investujete do kvality svojich služieb a zariadenia, investujte aj do čistoty a hygieny. Má to naozaj svoj zmysel.

 

Dezinfekčné prípravky

Vo vírivke či v saune sa počas dňa premelie množstvo ľudí. Aj vzhľadom na vysoké teploty a predovšetkým vlhkosť to môže pri nedostatočnej hygiene predstavovať riziko z pohľadu množenia sa baktérií či iných neželaných látok. Preto sú dezinfekcie pre spa a wellness také dôležité a nemali by chýbať vo výbave akéhokoľvek zariadenia, ktoré prevádzkuje vírivky či sauny. A pokiaľ máte doma svoju vlastnú súkromnú saunu či vírivku, aj vtedy by ste si mali zabezpečiť takéto účinné dezinfekčné prostriedky.

Čistota na prvom mieste

Nejde teda len o väčší počet ľudí, ale aj o samotnú vlhkosť, ktorá vzniká v takomto prostredí. Preto by ste v prípade prevádzkovania wellness mali myslieť vždy o krok dopredu. V praxi to znamená vopred si naplánovať, kedy budú sauny či vírivky zavreté, aby ste ich mohli poriadne vyčistiť a vydezinfikovať. A celkovo si veci nastaviť tak, aby boli návštevníci spokojní, a to v podobe kvalitného oddychu a aj dostatočnej čistoty. Zabezpečia ju spomínané dezinfekčné prostriedky, či už také, ktoré pôsobia vo všeobecnosti voči baktériám či plesniam, ale aj špecifické práve pre účely wellness.

Zdroj obrázka: Elizaveta Galitckaia / Shutterstock.com

Aj na súkromné použitie

Ako sme už spomenuli, malé bazény, vírivky či sauny, možno máte aj vo svojom vlastnom dome na súkromné používanie. Aj keď sa tam, pochopiteľne, ´premelie´ oveľa menej ľudí ako vo verejných prevádzkach, tak aj napriek tomu je nevyhnutné zabezpečovať čistotu. Konkrétne prostriedky na dezinfekciu nájdete na webe Desinfekce.sk, kde si vyberiete naozaj dosýta.

A viete si ich aj objednať. Spoločnosť KRÁSNÝ – zdravotnická technika s.r.o. expeduje dezinfekčné prostriedky a zdravotnícku techniku aj na Slovensko. Zaistite si teda čistotu wellness prostredníctvom kvalitných dezinfekčných prostriedkov.

Zdroj: Alena R.