Aj na jar sa dajú nosiť čižmy!

Silnejúce slnečné lúče nám nielen zlepšujú náladu, ale zároveň nás pomaličky vyzliekajú. A my sa nebránime. Prečo aj. Konečne odložíme ťažké kabáty, svetre, rukavičky, šály a zimné topánky. Pravdou však je, že niektorých kúskov sa tak celkom vzdávať nemusíme. Najmä v prípade, že nášmu výzoru lichotia. Správna čižma, nie je na zahodenie. Pekne obopína lýtko, upriamuje pozornosť na štíhlu líniu členku. Okrem toho vie byť čižma mimoriadne pohodlná obuv. Preto sa jej nemusíme hneď vzdávať a to ani teraz keď slniečko čoraz viac hreje a teplota sa stále viac vzďaľuje od nuly.

Perforácia

Samozrejme, že na jar sa nedajú nosiť akékoľvek čižmy. Najlepšie si je vybrať také, ktoré majú celú hornú časť perforovanú. Perforovanie alebo predierkovanie prináša hneď niekoľko výhod. Vytvára zaujímavý dekor. Buď môže ísť o celkom jemné štvorčeky alebo sa dá touto metódou vytvoriť aj nápadnejší ornament ako kvetina alebo iný ozdobný motív. Okrem toho,  že takéto čižmy ihneď upútajú pohľad, zároveň sú aj veľmi praktické. Noha sa v takejto topánke nedusí a nepotí, pretože vďaka „dierkam“ môže voľne dýchať. V neposlednom rade je takáto čižma mäkšia a teda pohodlnejšia.

Dôležité je vybrať si takýto typ čižmy z prírodných materiálov. Najlepšie kožené. V umelých materiáloch, by sa vám noha mohla nepríjemne potiť alebo opúchať.

 

Farebná paleta

Pri tomto type topánok treba pri výbere farby myslieť na to, že do istej miery cez ňu môže presvitať časť nohavíc alebo pančušiek, ktoré budete mať oblečené. Veľmi praktické a čo sa týka kombinovanie bezproblémové sú najmä čierne alebo tzv. „nude“ – telový odtieň. Výborne budú vyzerať najmä k šatám alebo sukni, kedy si hornú časť čižmy môžete aj jemne zhrnúť smerom k členkom. Ak sa nebojíte kombinovať výrazné farby, potom pokojne siahnite po červenej. Táto energiou nabitá farba pritiahne všetky pohľady práve k vašim dokonalým nohám, ktoré budú navyše zdobené krásnou topánkou. V prípade, že si zvolíte takúto nápadnú farbu, buďte striedmejšia pri voľbe zvyšného outfitu. Stačia jednoduché legíny a k tomu tričko alebo sexy pánska košeľa.

 

Zdroj: http://www.svettopanok.sk/, www.pinterest.com, www.arollo.net, www.alreadypretty.com; www.alreadypretty.com