Aj keď je hrubé obočie IN, stále víťazí upravené a prirodzené

Upravené obočie dodá tvári každej ženy rozhodujúci výraz. Najkrajšie je také, ktoré pôsobí prirodzene a nepúta príliš veľa pozornosti. Momentálnym trendom je hrubé obočie. Nie každá si môže dovoliť také obočie, po akom túži. No s malými kozmetickými úpravami sa dá ľahko docieliť vytúžené obočie.

Obočie podľa veľkosti oka sklonu oblúka

Priekopníčkou hrubého obočia je topmodelka Cara Delevingne. Ak sa rozhodnete tiež pre hrubé obočie, pozrite sa najskôr na svoju tvár do zrkadla. Jedna z rád vizážistu je, aby ste si všimli veľkosť oka a sklon očnicovej kosti- oblúka. Obočie vždy tvarujte podľa nich.

Ak sa aj rozhodnete pre hrubšie obočie, nenechajte si ho rovnako hrubé po celej dĺžke. Ku koncu sa musí mierne zužovať, aby pôsobilo upravene a vkusne.

Ak vaše oči sú skôr malé, hrubšiemu obočiu sa radšej vyhnite. Takto sa vám oči nezvýraznia, práve naopak. Oko si opticky dvihnete, ak použijete správnu farbu. Netreba zabúdať na pravidlo- dve tretiny by mali ísť hore a iba posledná tretina dole. Samozrejme to záleží od tvaru a sklonu očnicovej kosti. Podstatné je, aby obočie vyznelo symetricky k ostatným črtám tváre a najmä prirodzene.

Pokiaľ ste zvyknuté na oblúčiky a takto si obočie upravujete dlhé roky, nemusíte to automaticky meniť len preto, že v súčasnosti je trendom niečo iné. Trendy odchádzajú a prichádzajú. Dôležité je, že sa páčite sama sebe.

S ceruzkou na obočie bez obáv

Ak máte riedke a nevýrazné obočie, použite ceruzku na obočie alebo farbu. Sú prirodzenejšie ako tetovanie, ktoré mnohí vizážisti skôr neodporúčajú. Čo sa týka farby, vyhnite sa čiernej. Podstatné je, aby vaše obočie vyzeralo prirodzene a s čiernou farbou budete pôsobiť umelo. Zvoľte o tón svetlejší odtieň, ako sú vaše vlasy.

Ceruzkou iba „čiarkujte“. Nikdy ňou nekreslite celé línie. Použite ich na to, aby ste chĺpky jemne dokreslili medzi vlastné. Takto sa obočie opticky zhustí. Zvoľte si aj vhodný tvar obočia. Z praktického hľadiska farba na obočie vydrží dlhšie, konkt. 7- 14 dní. Pri výbere si zvoľte takú, ktorá vám nesfarbí kožu.

Čo urobí upravené a krásne obočie?

Jedným zo základných pilierov stavby zvanej francúzsky šarm je prirodzene hrubé obočie. Akú sú jemne a rafinovane upravené oblúky, dokážu prekryť nedostatky a zvýrazniť prednosti efektívnejšie ako dvojcentimetrová mejkapová omietka. Správne vytrhané obočie vám napríklad zníži privysoké čelo, opticky zväčší čela príliš nízke, vykúzli neexistujúce lícne kosti atď. Upravené obočie dodá celému pohľadu ten správny šmrnc.

Zdroje:http://krasnetelo.sk/koruna-krasy-obocie

Foto: http://ftape.com/media/?p=50083