Aj kabelky môžu byť plné nostalgie

Všetky, čo rady čítame, poznáme hlavnú hrdinku knihy Anna zo zeleného domu, Annu Scherliovú. A aj vtedy, ak aj  nie sme vášnivé čitateľky, mohli sme túto ryšavú dievčinu sledovať vo filme. Práve tam, v prvej  časti prichádza do svojho nového domova len s jednou jedinou batožinou. Veľkou taškou, vyrobenou z koberca. Pamätám si, že vyzerala veľmi nevábne až škaredo. Pravda ale je, že kabelky vyrobené z koberca,  môžu byť neskutočne krásne a praktické.

Carpet bags

Vyrábať kabelky a cestovné tašky z kobercov je veľmi stará metóda, ktorá v posledných rokoch ustúpila do úzadia, aby poskytla priestor iným materiálom, ako je koža, alebo v poslednej dobe stále populárnejší plast. Pritom kabelky vyrobené z kvalitných, ručne tkaných kobercov, sú neobyčajne pevné a škála vzorov a farieb je takmer neobmedzená.

Najmä v súčasnosti, keď mnoho ľudí podľahlo „vintage“ štýlu sa opäť vracajú do módy, pretože kabelka vyrobená z koberca pôsobí, akoby ste ju kúpili v minulom storočí, no nič zo svojho šarmu aj napriek tomu nestratila. Práve naopak. Tá nostalgia, ktorá vás prepadne pri pohľade na ňu je mimoriadne sympatická.

 

Príbeh starých kobercov

Kabelky sa zväčša vyrábali zo starých kobercov, ktoré sa dôkladne vyčistili a potom sa z nich ručne ušila taška požadovaného tvaru. Dnes je tento spôsob, stále viac a viac zriedkavejší a kabelky sa šijú buď z nových orientálnych kobercov, alebo sa materiál na ne, necháva priamo vyrábať.

Je množstvo spoločností, kde si môžete dať vyrobiť kabelku podľa vlastných požiadaviek a tak sa stanete vlastníkom originálu. Aj keď nie ste fanúšikom „vintage“ štýlu, tento kúsok určite ozvláštni váš look a vždy pri pohľade naň, sa budete cítiť, akoby ste nastúpili do stroja času.

 

Zdroj: www.grunde-queen.blogspot.com, www.chictopia.com, www.drburnshead.tumbir.com, www.runwaydaily.com, www.knockoffnamebags.com,

www.bagdesigned.wordpress.com,