Aby pleť žiarila aj v zime

Máte bledú pokožku? Nezúfajte. Aj v zime môže žiariť zdravým odtieňom. Rovnako môžete dodať farbu aj pleti na tvári. Poradíme, ako to docielite.

 

Tekuté slnko

Pomôžte si samoopaľovacími produktami, ktoré pokožke pripomenú slnko. Na trhu je množstvo gélov, krémov aj sprejov, s ktorými si doprajete instantné slnečné lúče v priebehu pár chvíľ. Experti uprednostňujú spreje, ktoré sa ľahko nanášajú bez toho, aby prišli ruky do kontaktu s oxidujúcim prípravkom. Práve kontakt býva častý problém, pre ktorý strácajú samoopaľovacie prípravky na popularite. Mnohé sa obávajú nerovnomerného „opálenia“, no je to zbytočné. Najprv doprajte pokožke píling. Ten odstráni zhrubnuté čiastočky na pokožke. Dajte pritom pozor na miesta, kde je pokožka hrubšia, práve tie sa zvyknú zafarbiť viac ako jemnejšia koža.

Dobrá rada pre vás: ak si chcete byť stopercentne istá kvalitným stmavnutím, rozmiešajte samoopaľovací prípravok s telovým mliekom. A nezabudnite si po každom nanesení  prípravku dôkladne umyť ruky.

 

Niet nad farbičky

Pokiaľ ide o pleť na tvári, pomôžu rozjasňovače, bronzery a žiarivé mejkapy. Nimi ľahko docielite želaný efekt. Nájdite si produkt, ktorý prinavráti farbu vašej tvári. Môžu to byť bronzové a zlatisté farby na líca, púdre s terakotovým efektom aj žiarivé podkladové bázy, všetky dodajú správny glanc. Akurát si osvojte metódu „strobing“, ktorá rozjasní tvár na  správnych miestach. Je to jednoduché. Rozjasňujúcimi guličkami alebo púdrom namaľujte po krajoch tváre smerom od čela až po koniec sánky číslicu tri. Na lícnych kostiach tak  vznikne jas, ktorý dodá tvári žiarivý efekt. To isté urobte s bronzerom a stred čela a bradu poprášte perleťou alebo leskom.

 

Krása opálenia zvnútra

Mnohé poznáme účinky betakaroténu, provitamínu A. Je to silným antioxidant, ale aj „farbivo“, ktoré vytvorí na pokožke pekný odtieň. Práve tento zázrak, nachádzajúci sa najmä v mrkve, robí divy. Môžete si ho dopriať v intenzívnej tabletkovej forme, rovnako ako ho môžete zaradiť do jedálneho lístka konzumáciou mrkvy. Na zahodenie nie je ani zdravý lykopén v paradajkách, ktorý chráni pokožku pred škodlivým UV žiarením.

Autor: -aka-