Abbie Puskailer: Každý môj obraz má svoj príbeh

Mladá dáma, ktorá na každej spoločenskej udalosti púta pozornosť, pretože vždy príde doslova ako víla. Každý kúsok jej šatníka je akoby z rozprávky. Vždy je v spoločnosti svojho známejšieho a populárnejšieho manžela Thomasa, napriek tomu nemožno povedať, že je len „manželka“. Jej dni sú rovnako pracovne vyťažené ako manželove a výsledky nenechávajú na seba čakať.  Abbie, teba mnohí vnímajú len ako manželku Thomasa, málokto vie, že aj ty pracuješ…prezraď, čo všetko na Slovensku robíš ?

Momentálne účinkujem  v divadle Andrea Bagara v Nitre v muzikáli “Sladká Charity” (Sweet Charity),  kde hrám a tancujem. Hereckú príležitosť som dostala aj v novom seriáli v TV Joj,  okrem toho učím angličtinu a maľovanie deti,  ale moja hlavná práca je maľovanie obrazov  a ilustrovanie  rôznnych projektov. Dokončila som  “dizajn” na rekvizity pripravovaného turné  výchovných  koncertov  “Eco Glass Tour” môjho manžela Thomasa Puskailera.

 

Herecké a tanečné  vlohy nie sú u teba prekvapením, ale prezraď ako si sa dostala k maľovaniu?

Maľovala som  celý život –  pre rodinu, pre  kamarátov,  postupne prichádzali  objednávky z blízkeho a neskôr i vzdialenejšieho okolia. Maľovanie je  moja vášeň.  Teraz mám príležitosť pracovať s maľbou a cítim  sa skutočne šťastná, nebojím sa povedať, že je to požehnanie. Mať tento dar a  robiť ľuďom radosť. Prišlo obdobie, kedy si aj na Slovensku získavajú moje obrazy pozornosť. Opäť prichádzajú objednávky, čo je potešiteľné, že nielen zo Slovenska, ale i z Česka,  Anglicka,  dokonca z Ameriky a Canady. Čo sa týka štýlu maľovania – je to štýl Abbie  Puskailer.

 

Koľko obrazov máš momentálne namaľovaných?

Moju novú kolekciu tvorí  35 obrazov.

 

Obrazy aj predávaš, vieš,  koľko si už predala a ak môžeš  prezradiť  – za koľko najdrahší?

Áno, samozrejme  predávam (cez webstranku www.artofabbie.com alebo cez facebook www.facebook.com/puskailerabbie alebo priamo na výstave). Moje obrazy sú pre každého,  kto má rád moje umenie. Ceny sú rôzne, podľa náročnosti obrazu, veľkosti plátna  a podobne.

 

Aké máš v maľovaní ambície?

Momentálne pracujem na sebe,  aby som bola rešpektovaná a uznaná medzinárodná maliarka. Môj štýl je unikátny a jedinečný. Farebné kombinácie vyvolávajú šťastie a pozitívne emócie. Každý obraz má svoj ??príbeh,  odráža kde som bola pocitovo, odzrkadľujem moje životné obdobie.

 

V Trnave si mala svoju – zrejme  prvú výstavu. ako k tomu prišlo, kto ju inicioval?

V Trnave bola moja tretia výstava. Prvú som  v British Embassy v Bratislave, druhú  pod Bratislavským  hradom. Trnavskú iniciovala naša dobrá kamarátka  Jarmila, ktorá nám ponúkla príležitosť a samozrejme nás veľmi potešila. Môj manžel Thomas mi veľmi pomáhal s organizovaním  výstavy, postavil stojany,  vyvesil všetky obrazy. Thomas je pre mňa obrovská pomoc,  povzbudzuje ma a podporuje v  plnení mojich snov a v maľovaní.

 

Onedlho budeš vystavovať v Prahe, k tomu ako prišlo?

Thomas mal minulý rok krst CD v Prahe vo Fusion Hotel pri Václavskom  námestí, kde bola aj výstava obrazov. Jednoducho sme sa opýtali majiteľa, či by nemal záujem vystaviť aj moje obrazy. Poslali sme mu fotky, následne prišla ponuka, že je záujem, takže všetkých 35 obrazov  bude vystavených v hoteli.

 

Máš manažéra, ktorý sa stará o tvoje obrazy, o výstavy a podobne?

Hľadám, rada by som aj ilustrovala detské knihy, no zatiaľ mi najviac pomáha manžel.

 

Dočkáme sa  opätovne výstavy aj v Bratislave?

Teraz  pripravujeme v Prahe  vernisáž na 18. apríla a potom v DAB v Nitre. Všetky informácie najdete na facebooku www.facebook.com/puskailerabbie, alebo: www.artofabbie.com.