A nezabudni si dať čiapku!

Koľko krát ste tento pokyn počuli od svojej mamy? Predpokladám, že s príchodom chladného počasia ste to mali na tanieri s každodennou pravidelnosťou. Ako sa hovorí, mama má vždy pravdu. A nie je tomu inak ani v tomto prípade. Nech sme sa snažili to akokoľvek ignorovať. Ruku na srdce, koľkí z vás si čiapku pred mamou dali na hlavu, ale ako náhle ste zahli za roh, už aj bola čiapka vo vrecku. Dnes je nám všetkým jasné, že nám chcela iba dobre, ako inak, veď je to mama.

Ale človek má v rôznych štádiách svojho života rôzne priority. V období keď sme boli –násť ročné to bolo hlavne vyzerať cool a štýlovo. K tomu určite nepatrilo mať na hlave nejakú trápnu čiapku. Dnes je čiapka svetovým trendom a mnohé hviezdy ju nosia dokonca aj v lete.

 

Hlava v teple

Cez hlavu údajne strácame najviac tepla. Na tom je určite veľký kus pravdy. Čiapka je jeden z hlavných nástrojov prevencie proti prechladnutiu. Je síce pravda, že z časti nás chránia aj vlasy, ale len do určitej miery. Preto by sme mali pri výraznejšom ochladení siahnuť po čiapke, ktorá nás pred mínusovými teplotami a ľadovým vetrom ochráni oveľa spoľahlivejšie.

 

S brmbolcom, baretka alebo ušianka?

Mnohé z nás trpia syndrómom- mne čiapka nepristane. Často krát ide len o mylný pocit, ktorý vychádza z toho, že nie sme zvyknuté na to, ako v čiapke vyzeráme. Nie je súčasťou nášho každodenného šatníka ako povedzme tričko. Ale je to ako s okuliarmi. Stačí si zvyknúť ako v nej vyzeráme. Okrem toho je dôležité vyskúšať všetky dostupné strihy. Nie každému pristane čiapka so šiltom, naopak vyzerá skvelo v baretke. Trochu neškodného sentimentu a infantility nám dodá čiapka s veľkým brmbolcom. A do vysokohorských terénov nás skvelo zahreje ušianka s trendy umelou kožušinou.

 

Nebyť zladená

Kedysi sa nosilo mať šál s čiapkou a dokonca aj rukavicami dokonale zladené, najlepšie v jednej farbe. To už je dávno pasé. Môžete si nakúpiť rôznofarebné zimné doplnky  a vzájomne ich kombinovať podľa nálady alebo podľa príležitosti. Tajný tip: každej čiapke svedčí krikľavo červený rúž.