A jar môže prísť aj do nášho šatníka!

Neexistuje nič lepšie, ako príchod novej sezóny. Nákup oblečenia nám vie určite zdvihnúť náladu. Čo sa teda bude nosiť počas jari, ktorú už cítiť aj v ovzduší? Nechajte sa inšpirovať nápadmi svetových tvorcov, ktorí boli aj pre túto sezónu maximálne tvoriví. Vyberte si z kľúčových trendov sezóny a potešte najmä seba.

Trendom sa stane skladaná sukňa, ktorá sa objavila všadena prehliadkových mólach. Samozrejme, záhyby už moderné boli v histórii módy, ale vy môžete priniesť tento trend aj do súčasnosti a osviežiť tak svoj šatník.

Maľované obrázky zdobia šaty, blúzky, košele a bundy. Získajte dokonalý vzhľad napríklad s farbenou košeľou a s cigaretovými nohavicami. Trendom sa stanú ak široké nohavice, ktoré si vás získajú svojou ležérnosťou.

Ak máte pocit, že tento štýl nohavíc môžu nosiť jedine supermodelky so štíhlymi nohami, ste na omyle. Nohavice s vyšším pásom vám postavu predĺžia. Módne budú aj pruhy na nohaviciach. Ak chcete zachovať moderný a rafinovaný vzhľad, rozhodnite sa pre zjednodušenú siluetu v bielej alebo čiernej farbe, prípadne v tejto kombinácii.

Pastelové farby nič nepokazia. Návrhári si tieto farby natoľko obľúbili, že sa táto farebná škála použila aj pre túto blížiacu sa sezónu. Jar je plná kvetov, a tak si skúste k tomuto motívu nájsť sympatie. Kvety budú totiž všade- na šatkách, topánkach, šatách, blúzkach i kabelkách.

Módne budú aj Bomber bundy. Športový kúsok s farebnou potlačou pôsobí univerzálne a ak ste na nový trend pripravené, túto bundu si skombinujte so šortkami alebo so sukňou.

Jarné úplety budú tiež súčasťou toho správneho jarného outfitu, či už si pod neho dáte ľahké šaty, alebo si k nemu dáte šortky či sukňu. Či už pôjde o svetre s farebnými potlačami alebo klasické, sveter bude šik stále.

Pobavte sa aj na blúzkach. Skúste blúzku s potlačou, so zaujímavým strihom i výstrihom, s extra detailmi. Nosiť sa budú aj formálnejšie kabáty, konkrétne- aerodynamické kabáty. Charakterizovať ich bude strohosť, čisté rovné línie, bez golierov a stojačikov. Tento kúsok bude vhodný skôr k šatám, obtiahnutým sukniam a biznis nohaviciam. Súčasťou jarnej módy budú aj čiernosivé kombinácie, ležérne modely a mladistvé strihy. Vracia sa aj sieťovina.

Nebojte sa aj iných farieb ako ružová, modrá a béžová a tiež zaujímavých vzorov, na neutrálne farby a univerzálnosť bude stále dostatok času.

 

Zdroje a foto: http://metro.co.uk/2014/01/13/top-10-fashion-buys-for-springsummer-2014-4255893/, http://www.glamour.com/fashion/2013/09/most-wearable-spring-2014-trends-from-nyfw#slide=1, Foto: pinterest.com