6 obľúbených seriálov, na ktoré sa môžete tešiť v roku 2022

Zdroj: pexels.com

Nový rok neprináša len predsavzatia, seriáloví fanúšikovia sa konečne dočkajú návratu obľúbených hrdinov. Pokračovať bude hneď niekoľko úspešných seriálov. Tešiť sa tiež môžete na veľkú novinku – seriálové spracovanie kultového fantasy príbehu. 

 

Príbeh služobníčky (4. séria v slovenčine)

Adaptácia klasického románu spisovateľky Margaret Atwood rozpráva o živote v totalitom Gileáde, ktorý zaberá územie niekdajších Spojených štátov. Režim tu volá po návrate k tradičným hodnotám, núti plodné ženy stať sa služobníčkami a slúžiť v rodine veliteľov.
Štvrtá séria síce mala vo svete premiéru už minulý rok, no ak si potrpíte na slovenský dabing, musíte si počkať až do februára. Premiéru 4. série odvysiela kanál RTVS 2, ktorý má v ponuke nielen satelitná televízia.
Ešte predtým si môžete pripomenúť, čo sa už v seriáli stalo, keďže najskôr znovu odvysielajú tretiu sériu. 

 

Stranger things (4. séria)

Po dlhých troch rokoch si v lete konečne môžete pozrieť pokračovanie obľúbeného sci-fi seriálu. Tvorcovia nechcú poskytnúť veľa informácií, no prezradili, že nadchádzajúca séria má byť najväčšia a najdesivejšia. 

Seriálové ukážky sľubujú nové postavy aj návrat obľúbených hrdinov. Uvidíte v nich aj David Harboura – predstaviteľa Jima Hoppera, čo môže znamenať, že udalosti z posledných dielov prežil. 

Kultový seriál, ktorý je plná odkazov na 80. roky, si získal nejedného diváka. Ak ste ešte nepodľahli tomuto fenoménu, môžete si ho pozrieť na Netflixe. 

Zdroj: unsplash.com


Bridgerton (2. séria)

Pokračuje aj dobová dráma plná intríg a romantiky, ktorá je inšpirovaná 19. storočím. Prvá séria zožala veľký celosvetový úspech. Príbeh je sfilmovaný podľa knižnej predlohy s rovnomenným názvom od spisovateľky Julie Quinn. 

Knižná séria sa skladá až z 9 kníh. Každá opisuje príbeh jedného súrodenca z rodiny Bridgerton, ktorí dostali mená podľa abecedy.

Kým prvá séria sa zamerala na príbeh Daphne Bridgerton a vojvodu, v druhej sa môžete tešiť na milostný príbeh najstaršieho Anthonyho. Dátum premiéry na Netflixe stanovili na 25. marca. 

 

The Lord of the Rings: The Rings of Power

Seriálového spracovania sa dočká aj svetoznáma séria od J.R.R. Tolkiena – Pán prsteňov. Má sa odohrávať tisícky rokov pred príbehmi, ktoré poznáme z kníh a filmových sérií Pána Prsteňov a Hobit. 

O deji zatiaľ vieme len málo, no úsmevné je, že podľa Deadline je už teraz známe, že seriál bude mať aj druhú sériu. Tá prvá sa opäť natáčala v krásnej prírode Nového Zélandu. 

Premiéra je stanovená na 2. septembra a seriál si budete môcť pozrieť na Amazon Prime.

Zdroj: unsplash.com

 

Peaky Blinders (6. séria)

Seriál sa odohráva v 20. rokoch 20. storočia, krátko po prvej svetovej vojne, v Birminghame. Dej s gangsterskou tématikou sa točí okolo lídra gangu Peaky Blinders Thomasa Shelbyho. 

Britská dráma mieri do veľkolepého finále. 6. séria bude posledná, no tvorcovia prezradili, že napriek tomu bude príbeh pokračovať inou formou. Presný dátum premiéry zatiaľ nestanovili, ale očakáva sa, že to bude na jar. Čakanie si môžete skrátiť so staršími sériami, ktoré sú dostupné na Netflixe.

 

The Crown (5. séria)

Historická dráma z prostredia britskej monarchie prináša pohľad na udalosti, ktoré sa odohrali počas nekonečnej vlády kráľovnej Alžbety II. Posledná séria sa bude niesť v znamení niekoľkých zmien v hereckom obsadení.

Oliviu Colman, ktorá posledné dve série stvárnila kráľovnú Alžbetu, vymení Imelda Staunton. V roli princa Filipa vystrieda Tobiasa Menziesa zase Jonathan Pryce. Princeznú Margaret si po Helene Bonham Carter zahrá Lesley Manville. Zmena sa dotkne aj Princeznej Diany. Emmu Corrin nahradí austrálska herečka Elizabeth Debicki. 

Premiéra najnovšej série je na Netflixe zatiaľ stanovená na november 2022. 

Zdroj: Martina J.