50 odtieňov sivej (trochu inak)

Sivá alebo keď chcete šedá farba zažíva doslova boom! A to nielen na svetových mólach. Podobne ako čierna farba aj sivá sa stala ľudovou farbou pre masy ľudí. Prečo? Možno to spôsobil knižný bestseller Fifty Shades of Grey- teda Päťdesiat odtieňov sivej od autorky E. L. James. Tá za posledné mesiace prešla rukami tisíckami žien. A možno sa stala inšpiráciou.

Možno sivá pripomína každej žene vášeň, ktorou táto kniha prekypuje. Alebo je dôvod oveľa menej sofistikovaný. Skrátka sme si ju zamilovali, pretože je neutrálna, ľahko kombinovateľná a pohodlná (pripomína totiž farbu teplákov).

 

Tón v tóne

Sivá farba má množstvo odtieňov. Cez celkom bledučkú postupne prechádza do celkom tmavej, ktorá je od čiernej takmer nerozpoznateľná. V tomto si treba dať pozor. Vybrať si ten správny odtieň, ktorý nám pristane je doslova kľúčové. Ak trafíme vedľa ľahko sa nám môže stať, že namiesto elegantného vzhľadu budeme vyzerať ako keby sme sa von vybrali v domácom úbore.

 

V sivej od hlavy po päty?

Tentoraz to nemyslíme obrazne. Sivá si získala takých vášnivých fanúšikov, že si túto farbu nielenže obúvajú, obliekajú, nosia (kabelky), ale aj češú. Teda farbia si vlasy na sivé. S týmto trendom začali najskôr blogerky a dnes je to už úplné bežná záležitosť. Filmové aj spevácke hviezdy si rad za radom menia hnedú, blond alebo červenú farbu vlasov práve na sivú. Výsledok je prekvapivý, osviežujúci a dokonca sexy. Dôkazom toho je, že takýto tón vlasov si zvolila aj Rihanna.

 

Kombinácie

Jedna z najväčších výhod tejto farby je, že je kombinovateľná takmer s akoukoľvek inou z palety. Rozumie si najmä s čiernou, spolu vyzerajú veľmi elegantne a zároveň mierne ležérne. Smaragdovo zelená, modrá alebo červená či purpurová vytvárajú dynamickú kombináciu- sivá v tomto prípade tvorí akési plátno, na ktorom žiarivé farby výborne vyniknú. Stačí si dať pohodlné oblečenie v sivej farbe a k tomu doladiť veľkú farebnú kabelku a je to.

 

 

Zdroj: www.dailymail.co.uk , www.dailymail.co.uk , www.cstarevents.com, le-21eme.com , stylecassentials.blogspot.com, starlitjewellery.com, www.pinterest.com, hair-photo.com, blog.jildorshoes.com, www.shout-outtoyou.com, fashionchalet.net