5 vychytávok, čo z vás spravia kráľovnú plesu

Photography by NerocVGM

S príchodom plesov riešime rok čo rok rovnaké dilemy – čo na seba, čo do ruky a čo na nohy. Posledné dve spoľahlivo vyrieši návšteva jednej z predajní CCC, kde príchod plesovej sezóny reflektuje rozšírený sortiment elegantných lodičiek a pestrá ponuka clutch kabeliek.

Aby ste si spoločenskú udalosť roka užili v naozaj veľkolepom štýle, tu sú tipy, čo z vás spravia kráľovnú večera.

 

Topánky a kabelku vyberajte až po tom, čo už u vás doma budú visieť plesové šaty. Vyhnete sa tak zbytočným nákupným stresom, súvisiacim s dolaďovaním farebného a textúrového tónu. V prípade, že výstavbu outfitu predsa len začnete u topánok, stavte na ľahko kombinovateľnú čiernu.

 

Čierna hrá jednoznačný prím aj medzi clutch kabelkami. Na rozdiel od denných kabeliek, ktoré by mali byť z odolných látok, u večerných je prioritou efekt a postačia aj jemnejšie materiály – na ruke vyniknú lesklé či svetlo odrážajúce flitre. Nebojte sa netradičných modelov, dámy, podtrhnú vašu jedinečnosť!  V  aktuálnej kolekcii CCC plesových kabeliek žiari extravagantný kúsok s čiernymi lupienkami a pútkom imitujúcim trblietavý náramok.

 

Plesový dress code je v posledných rokoch benevolentnejší, predsa sa však odporúča voliť obuv s uzavretou špičkou. Ak pred predpísanou klasikou preferujete slobodu prstov, nezabudnite vymeniť bežné pančuchy za tzv. peep toe, diskrétne zatajujúce samy seba a teda ideálne do obuvi s otvorenou špičkou. Ochránia vás pred spoločenským faux pas.

 

Hitom aktuálnej CCC kolekcie spoločenskej obuvi sú mašličky. Či už naboku remienka alebo na špičke, dodajú nositeľke nádych rozmarnej dievčenskosti bez toho, aby jej tým ubrali zo zvodnej ženskosti. Dráždivo rafinovaným trendom sú tiež lodičky asymetrického strihu s hlbším výrezom na vnútornej strane. Odhalia viac z klenby a váš sexepíl vyletí do výšin!

 

Na to, aby ste sa na plese cítili kráľovsky, nestačí myslieť len na štýl, ale v prvom rade na komfort. Po kúpe plesových lodičiek ich nešetrite v zatvorenej škatuli na večer s veľkým V. Otestujte ich najskôr dlhou prechádzkou či výletom na nákupy. Takto najlepšie zistíte, ktoré miesta na chodidle sú pri chôdzi zaťažené a budú potrebovať viac pozornosti. V predajniach CCC vám školený personál ochotne poradí pri výbere vhodných pomôcok určených na spohodlnenie chôdze vo vysokých podpätkoch, ako sú napríklad gélové vložky alebo hodvábne spreje pre krok ľahký ako v papučkách.