5 dôvodov prečo nosiť overal

overal

Nerada nosíte šaty a nohavice sa vám zdajú príliš pánske? Riešením je overal. Tu je 5 dôvodov prečo si ho zamilujete už po prvom raze.

  1. Pre každú príležitosť

Overal môžete nosiť na špeciálne príležitosti, do práce, ale aj na pláž. Všetko záleží od jeho strihu, vzoru a materiálu. Overal, ktorý má dlhší strih a zahaľuje ramená môžete zvoliť aj na spoločenské udalosti. Ak obľubujete traky, zvoľte pod ne elegantnú košeľu s lodičkami a overal takto môžete nosiť aj do práce. Na pláž sú vhodné vzdušné materiály ku ktorým vám budú stačiť plavky a klobúk.

  1. Hodí sa ku všetkému

Keďže je overal univerzálny kúsok, nemusíte mať obavu, že ho nebudete mať s čím kombinovať. Skvele sa k nemu hodí listová kabelka, rovnako ako jednoduchá taška na plece, či malý batoh. Ak preferujete tenisky, či sandále pred opätkami, nevadí. K overalu sa dokonale hodí oboje. Rovnako môžete zvoliť letný klobúk, či ľahkú bundičku. Všetko záleží len na vašom vkuse.

  1. Tvaruje postavu

Možno si mnohí z vás hovoria, že nohavicami a košeľou dosiahnete rovnaký efekt, opak je však pravdou. Overal krásne zvýrazňuje ženské partie a najmä boky. Práve preto je u mužov veľmi obľúbený. Nebojte sa experimentovať ani so strihmi. Populárne sú jednoduché tvary, rovnako ako volány, či dokonca strapce. Ak obľubujete voľné strihy, odporúčame ich doplniť vhodným opaskom.

  1. Pohodlie nadovšetko

Overal je mnohými ženami veľmi obľúbený aj vďaka tomu, že sa v ňom cítita po celý deň pohodlne. Mnohým prekáža jeho ťažšie obliekanie, avšak zbytok dňa vás nebude obťažovať nepohodlné zapínanie na nohaviciach. Mnohé overaly sú navyše ušité s gumičkou, či trakami, ktoré nebudú zbytočne upozorňovať na menej dokonalé partie, ako je tomu často pri zipsoch a gombíkoch.

  1. Aktuálny trend

Overal by vám nemal chýbať v šatníku už len preto, že je horúcim hitom tohto leta. Veľmi obľúbené sú elegantné kúsky na gala večery, ako aj ležérne strihy do mesta s priateľmi. V móde sú najmä žiarivé letné farby, zaujímavé vzory, čipkový a džínsový materiál, či kvetinová potlač. Výrazné farby krásne zdôraznia vašu opálenú pokožku a strih overalu podčiarkne vašu ženskosť.

Pripravila AVE