AYA pred letom ponúka nový single a lyrics video S tebou má život chuť

Kapela AYA nespí na vavrínoch

Doslova pred pár dňami skupina AYA predstavila novú „majstrovskú hymnu“, ktorú zložila pre futbalistov  MŠK Žilina ako poctu k získaniu majstrovského titulu. V pesničke si spoločne  s kapelou zaspievali aj futbalisti.

Lin na skladbu Lebo sme majstri: https://www.youtube.com/watch?v=NvaUJMB2APQ
Kapela AYA však nespí na vavrínoch a na leto ponúkla svojím fanúšikom, ale vlastne aj všetkým poslucháčom ďalší singel, tentoraz bez futbalovej tematiky, za to s nevyčerpateľnou témou lásky –  s názvom S tebou život má chuť. „Keďže v kapele funguje demokracia,  je jasné, že singel bol vybratý na základe slobodného rozhodnutia všetkých členov,“ – prezrádza Mário  Tománek, ktorý urobil  ponuku viacerých nápadov a na tomto jedinom  sa  zázračne všetci páni z kapely AYA zhodli, vrátane producenta Vlada Randyho Gnepu“.  Práve on tento nápad   „vyformoval“ a o pár dní bola pesnička v podobe,  v akej ju kapela ponúka, na svete.

Letný hit? Možno!
Pretože je sezóna letných hitov, zaujímalo nás, či aj kapela AYA chce pieseň S tebou život má chuť zaradiť do tejto kategórie. Opäť Mário Tománek: „Nebol to zámer, je to pesnička venovaná 25. výročiu vzniku našej kapely a či bude letným hitom, alebo nebude, to necháme na poslucháčov. Neskromne  však musím povedať, samozrejme v mene kapely, že sa nám zdá skvelá a tešíme sa ako ju prijme verejnosť,“ – a pokračuje: „Na jej odprezentovanie sme zvolili populárne lyrics video, ktoré je v súčasnosti   osvedčenou „rýchlovkou“ ako ponúknuť nový song. Ved kto by dnes vydržal počúvať len zvuk bez obrazu? Aj keď táto sa určite dá (smiech).“

Na tvorbe videa sa podieľala mladá krv, ktorej kapela AYA absolútne dôveruje.  „Oslovili  sme chlapcov z VLN štúdia, ktori majú na svedomí aj videoklip k piesni  našich futbalových majstrov zo Žiliny,“ – konštatuje MárioTománek v mene kapely.  „Sú to  kreatívni Žilinčania, ktorým opäť radi dávame šancu, aby ukázali svoje umenie.“
Link na video S tebou má život chuť: https://www.youtube.com/watch?v=h2Mc4AgtTUs

Celý rok v znamení osláv 25 rokov na scéne 
Leto skupiny AYA budú tvoriť  koncerty,  ktorými si pripomenú, že na hudobnej scénie fungujú už 25 rokov. Ale samozrejme myslia  aj na   dovolenky. Všetky informácie nájdu fanúšikovia na www.aya-music.sk.

V septembri oslavy vyvrcholia. Kapela nie je poverčivá, a preto hlavný oslavný koncert stanovila na 13. september 2017,   na Mariánskom námestí v Žiline s voľným vstupom a bude to vlastne darček  fanúšikom za ich 25 ročnú vernosť. Dostanú obrovskú porciu pesničiek obľúbenej kapely, ktoré starostlivo vyberali jej členovia, a ktoré mapujú celú ich tvorbu. Darčeky majú vždy aj príchuť prekvapení, a preto práve tu vznikne aj 1. DVD, ktoré sa bude točiť pod režisérskou taktovkou Karola Vosátka. „Tento, dnes už známy režisér nám ešte ako „mláďa“ v roku 1994 natočil videoklip na našu najznámejšiu pesničku Malý princ.“ – odôvodňujevoľbu režiséra Mário Tománek. Veľmi sa teší celá kapela , lebo DVD bude určite nádhernou spomienkou na tento deň aj pre prítomných fanúšikov, ktorí  sa vo videu môžu uvidieť.

„Koncert nebude len o nás, ale aby to bolo pestrejšie, tak sme vymysleli aj zopár „čerešničiek na torte“ a sme veľmi radi, že naše pozvanie prijalo množstvo významných hostí,“ – prezrádza ďalej Mário Tománek.  „Paľko Hammel je človek, ktorý nám v začiatkoch veľmi pomohol, či už v zorientovaní sa v brandži, či už ako kamarát, ale hlavne v štúdiu pri nahrávaní nášho prvého CD singla „Baby kakavové“.
Link na  – Baby kakavové: https://www.youtube.com/watch?v=zk_H08rz_eE

„S Vašom Patejdlom sme už dlhé roky kamaráti a v roku 1994 sa podieľal na nahrávaní klávesov na debutovom CD „Aj Ty, AYA!?“.“ – pokačuje vo vymenúvaní hostí Mário Tománek. „Z mladšej generácie prídu traja: Peter Cmorik, Zuzka Smatanová a Tomáš Bezdeda. Peťo a Zuzka nám prespievali po jednej z našich pesničiek na výberové CD „20 rokov v zayatí + hostia“ a navyše Zuzka je aj jedna z krstných mám CD „AYA Siedmaya“. Tomáš nás v roku 2005 veľmi milo prekvapil tým, že v prvej sérii jednej talentovej súťaže ešte ako neznámy Žilinčan zaspieval nášho Malého princa. Odvtedy naša spolupráca funguje až dodnes. Ďalším „rozmerom“ koncertu bude aj prevedenie jednotlivých pesničiek.“
Link na Malý princ: https://www.youtube.com/watch?v=ZLqjy5cvyWU

A Mário Tománek pokračuje: „Okrem klasického hrania „naplno“, zahráme aj akusticky, tzv. unplugged, niekoľko pesničiek obohatíme živým slákmi a niektoré budú zdynamizované dychovou sekciou.“

Koncert medzi niektorými pesničkami obohatí kapela aj videami so známymi, ale aj menej známymi tvárami showbiznisu, s ktorými počas týc neuveriteľných 25 rokov AYA spolupracovala, ako sú napríklad  producent Julko Kinček, režiséri Dušan Rapoš, Vlado Masný a Karol Vosátko, vydavateľ Milan Vendrinský, skvelí muzikanti Peter Nagy, Dušan Antalík, Juraj Kupec… Pozveme aj bývalých členov kapely: Tibora Nekoranca, Tona Škereňa, Vlada Kubalu a spoločne venujeme spomienku na  prvého bubeníka, zakladajúceho člena, dnes už bohužiaľ nebohého,  Vladka Pavla.“  Ako vidno je sa na čo tešiť.

Anna Olvecká, VI-AN, M.A.P.A.