4 tipy, ako si vybrať správne dámske rifle

Dámske rifle sa bezpochyby nachádzajú v šatníku každej ženy. Patria medzi nadčasové kúsky, ktoré nikdy nevyjdu z módy. Vybrať si pohodlné rifle, ktoré aj dokonale sadnú postave je náročné. Našťastie, existuje niekoľko spôsobov, ako výber riflí uľahčiť. V nasledujúcich riadkoch sa dozviete 4 tipy, ako si vybrať tie správne dámske rifle.

 

1. Vyskúšajte si tri veľkosti

Pri kúpe nových riflí si vyskúšajte minimálne tri veľkosti – tú, ktorú aktuálne nosíte, o číslo menšiu a aj väčšiu veľkosť. Ak vám vaša veľkosť bude sedieť, pre istotu si vyskúšajte aj ďalšie dve, aby ste sa uistili, že tá veľkosť je správna. Ak skúšate viacero modelov riflí, v takom prípade je dosť možné, že budete musieť vyskúšať oveľa viac veľkostí, ako len tri.

2. Dámske rifle sú vyrobené z pružného materiálu

Dámske rifle sú zvyčajne vyrobené z pružného materiálu. Treba na to pamätať najmä pri skúšaní. Keď si v obchode oblečiete nové rifle, možno sa vám budú zdať tesnejšie a to vás môže nabádať kúpiť o jednu veľkosť väčšie. Pri častejšom nosení sa každé rifle natiahnu a následne vám zvolená väčšia veľkosť bude voľná a tým pádom aj veľká. Preto je vhodnejšie vybrať si o niečo užší model, ktorý sa neskôr dokonale prispôsobí vašej postave.

3. Skúšajte viac modelov

Dámske rifle sú dostupné v rôznych modeloch a štýloch. Keďže každá žena má iný typ postavy, tak jediné, čo treba urobiť, aby ste našli správny model, tak treba skúšať. Ženy, ktoré majú plnšie tvary by sa mali vyhnúť modelom, ktoré majú nízky sed. Vhodnejšie sú rifle s vysokým pásom, ktoré zakryjú boky a predĺžia nohy. Štíhlejšie ženy by sa mali modelom s vysokým pásom vyhnúť, pretože tie opticky vytvoria plochejší zadok.

4. Nové trendy nie sú pre každého

Každý rok sú rôzne nové trendy v oblečení. Inak to nie je ani v prípade riflí. Niektoré ženy vyzerajú perfektne v akýchkoľvek trendových rifliach, iným jednoducho nové modely dobre nesadnú. Preto si pri výbere treba uvedomiť, že aktuálny trend nie je pre každého – to znamená, že nemusí sadnúť každej postave. Z toho vyplýva, že ak si vyberáte nové dámske rifle, ignorujte aktuálne trendy a vyberajte si modely, ktoré na vás vyzerajú dobre.