4 miesta, kde slnko svieti celý rok

dovolenkové destinácie

Nie vždy sa podarí utiecť na dovolenku v letných mesiacoch. Našťastie existujú dovolenkové destinácie, kde si teplé podnebie a krásne more môžete užiť po celý rok. Ak sa vám teda nepodarí odpútať sa od povinností cez leto, už teraz si môžete naplánovať letnú dovolenku v zimných mesiacoch. Ponúkame prehľad najpríjemnejších destinácií, kde sveter či čiapku celý rok nepotrebujete.

Havaj
Havajské ostrovy sa pýšia rozmanitou scenériou, celoročným tropickým podnebím a rajskou prírodou v obklopení oceánu. Vďaka turistickej obľúbenosti tiež poľahky nájdete mnoho luxusných hotelov a služby na vynikajúcej úrovni. Počas dovolenky môžete oddychovať na svetoznámych plážach, surfovať na vlnách Tichého oceánu či potápaním objavovať zákutia mora. Aj vnútrozemie ostrovov však láka návštevníkov svojou neopakovateľnou faunou a flórou, a pozor, aj aktívnymi sopkami. Na výber máte z niekoľkých ostrovčekov ako Maui, Havaj, Kauai alebo Oahu. Teploty sa po celý rok pohybujú v rozmedzí od 20 do 31 °C.

Kuba
Vôňa tabaku, kávy a pestré farby ovocia, to všetko si môžete predstaviť, keď sa povie Kuba. Najväčší ostrov v Karibiku ponúka rozsiahle pláže s bielym pieskom a takmer 30 °C teploty počas zimy. Najkrajšou plážou Kuby je Varadero, ktorá je turistami najviac vyhľadávaná. Kuba však neponúka len plážový oddych a nádhernú prírodu. Je známa aj svojou pôžitkárskou stránkou, nočným životom spojeným s kubánskym rumom, cigarami a živelnými tancami. Nechceli by ste okúsiť bohémsky život umelcov, medzi ktorých patril aj Ernest Hemingway?

Kuba Kuba_restaurant-food-carrots-cuba-old_visualhunt.com Kuba_visualhunt.com

Thajsko
Krajina, ktorá ponúka krásy svojej kultúry nielen v hlavnom meste Bangkog, ale aj na čistých plážach s priezračnou vodou, je rozhodne Thajsko. V Bangkoku môžete spomedzi chrámov a iných historických pamiatok vidieť najväčšiu sochu Budhu. Ako turista môžete v Thajsku ochutnať exotické ovocie, miestnu kuchyňu a širokú ponuku vodných športov. Teploty sa počas zimného obdobia v Thajsku pohybujú v priemere okolo 30 °C. Okrem príjemného relaxu si v Thajsku môžete spraviť výlet do táborov slonov, alebo sa naučiť populárny muay thai – thajský box.

Srí Lanka
Krajina, v ktorej si každá žena a každý muž dokážu nájsť svoju rovnováhu a duševnú harmóniu. Táto exotická krajina na východe ponúka dokonalý relax na pláži s bielym pieskom a čistou priezračnou vodou. Okrem relaxu na pláži môžete relaxovať na profesionálnych masážach a rôznych kurzoch jogy. Teploty na Srí Lanke sa pohybujú približne okolo 26 °C, no more dosahuje takmer 30 °C.. Najobľúbenejšie obdobie pre turistov je od decembra po apríl. Táto krajina patrí k tým viac cenovo dostupnejším, pretože život na ostrove je skromnejší a lacnejší. Vy sa ale obmedzovať nemusíte, pretože táto krajina ponúka ubytovanie v luxusných, poväčšine novopostavených hoteloch.

Autor: red
Foto: Visualhunt