4 dôvody, pre ktoré by ste si mali do kuchyne vybrať vinylovú podlahu

Zdroj obrázku: HE68 / Shutterstock.com

Kuchyňa je jednou z tých miestností v dome, ktoré navštívime niekoľkokrát počas dňa. Kuchyňa je srdcom celého domu, pretože sa tam rodina stretáva. Mnohí si z detstva pamätajú práve vône, ktoré sa z kuchyne šírili. V kuchyni sa veľa pracuje a chodí, preto by mala byť aj podlaha dostatočne prispôsobená. Ktorá podlaha je najlepšia do kuchyne?

 

Existuje niekoľko materiálov, z ktorých sa môže vyrobiť podlaha do kuchyne. Vo všeobecnosti však v rebríčku obľúbenosti vedie vinylová podlaha. Prečo by ste sa pre ňu mali rozhodnúť aj vy? Tu sú štyri dôvody.

  1. Nepremokavá a odolná podlaha

Pri varení sa neraz stane menšia nehoda, pri ktorej sa rozleje na zem voda alebo na zem spadne vajíčko, ktoré sa rozbije. Je preto nevyhnutné mať v kuchyni nepremokavú podlahu, ktorá len tak niečo neprepustí.

Vinyl ako materiál je považovaný za zvlášť odolný materiál, preto ak by na zem spadlo aj niečo ťažšie, je dobré, že vinylová podlaha je dostatočne odolná a len tak sa nezničí.

  1. Jednoduchá podlaha na očistenie

Aj keď je vinylová podlaha vodeodolná, nemusíte sa báť, že by ste potrebovali špeciálny čistiaci prostriedok. Práve naopak. Stačiť vám bude voda, jednoduchý čistiaci prostriedok a mop či handra. Vinylová podlaha znesie aj vysávač. Tento typ podlahy je skrátka veľmi jednoduchý na údržbu.

  1. Cenovo dostupné

Vinylové podlahy sú obľúbené aj preto, lebo sú cenovo dostupné. Podlahy z vinylu nájdete v mnohých kamenných aj internetových predajniach.

  1. Rôzny dizajn

Chceli by ste mať doma drevenú podlahu, no viete, že vinylová je oveľa praktickejšia? Kúpte si vinylovú s motívom dreva. Vinylové podlahy sú zložené z niekoľkých vrstiev. Najvrchnejšia z nich má skôr estetickú funkciu. Preto zoženiete vinylové podlahy s motívom kameňov, dreva či mramoru.

Zdroj obrázku: HE68 / Shutterstock.com