3, 2, 1 – plesová sezóna je tu! Poznáte dresscode?

Tradičný Ples v opere má za sebou ďalší ročník. Už tradične je táto päť hviezdičková párty nielen prehliadkou známych tvárí, ale aj prehliadkou tých najfajnovejších rób. Zároveň je to prvá lastovička, ktorá otvára plesovú sezónu. Dámy a páni bude sa plesať, tancovať, veseliť. Aby ste si to vychutnali slávnostnú príležitosť plnými dúškami- treba na to vhodné šaty a doplnky! Ktoré sú tie pravé?

White tie and black tie
Ples je spoločenská udalosť toho najväčšieho kalibru. Preto by sme sa mali priamo-úmerne tomu obliecť. V tomto smere platia jasné pravidlá. Stačí ak si osvojíte ich princípy a určite nestúpite vo výbere svojho outfitu vedľa.

Ak ide o skutočne honosnú akciu akou je napríklad Ples v opere, určite stojí za zváženie tzv. white tie. V tomto prípade majú muži na sebe čierny smoking s motýlikom. Ženy by si mali vyberať honosnejšiu róbu doplnenú rukavičkami alebo štólou. Dôležité je, že sukňa šiat musí byť dostatočne dlhá, aby zakrývala špičku topánok. Tie by mali mať plnú špičku aj pätu.

O niečo uvoľnenejšie pravidlá platia pri tzv. black tie. Muži môžu upustiť od smokingu, stačí tmavý kvalitný oblek, ženy si môžu dovoliť jednoduchšie strihy šiat a aj elegantné sandáliky namiesto lodičiek.

 

Ako vytvoriť jednotný celok
Dnes už nie je problém najať si osobného stylistu, ktorý vám za rozumnú cenu dokáže zostaviť outfit, ktorý bude tip-top. Výhodou je, že oblečenie prispôsobí vašej postave a aktuálnym trendom. Ak nemáte čas môžete vyskúšať aj e-outfity, kde vám zostavia look na mieru a vy si potom konkrétne oblečenie už len objednáte z internetu. Šikovné, nie? Rovnako aj niektoré nákupné centrá ponúkajú stylistov, ktorý s vami obehajú obchody a pomôžu vám s výberom.

Ale poradíte si aj samé. Na internete je hromada inšpirácie a návodov ako na to. Tak smelo do toho!

Foto zdroj: pinterest.com, asos.com, zoot.sk