15 tipov, ktoré vyriešia malé aj veľké problémy

Najlepšie je učiť sa z chýb iných. Alebo ešte lepšie je riadiť sa odporúčaním druhých ľudí, ktorí sa na vlastných chybách už poučili. Osvedčené rady a tipy, ktoré zľudoveli môžeme pokojne zaradiť do kategórie- dobrá rada nad zlato. Aj malý problém nás totiž môže vyviesť z kontextu a naopak aj malá prevencia nám v konečnom dôsledku ušetrí veľa problémov. Čo so starými ponožkami alebo aké topánky nosiť, keď sa vám zdá, že vaše nohy sú príliš krátke? 15 zaručených tipov na veľké aj malé problémy – určité stojí za to ich poznať.

1. Kúpili ste si topánky, ktoré vám dokonale sadnú? Super! Všetci dobre vieme aký je to problém. Keď už ich konečne máte starajte sa o ne. Pravidelná údržba o obuvníka im podstatne predĺži život.

 

2. Horúca hlava nikdy nie je dobrým radcom. A už vonkoncom nie pri nakupovaní. Ak máte pocit, že bez tohto trička nemôžete žiť, upokojte sa. Odložte si to tričko pri pokladni. Až keď sa ráno zobudíte s týmto pocitom, kúpte si ho.

 

3. Kopia sa vám v zásuvke ponožky, ktoré stratili pár? Využite ich. Nasypte do nich fazuľu. Vyrobíte si tak účinný termoform. Stačí ich dať na pár minút do mikrovlnky a budú krásne hriať.

 

4. Prvá zásada je – nekupujte si sukňu, ktorá je dlhšia ako po kolená. Jednoducho vám nohy nemilosrdne skráti.

 

5. Opticky si nohy predĺžite tak, že si obujete topánky pleťovej farby. Ideálne s podpätkom.

 

6. Hodvábny vankúš na rozdiel od toho bavlneného nebude dráždiť vašu pleť a zároveň sa vám budú počas spánku menej lámať vlasy.

 

7. Zapáchajú vám topánky po športovej aktivite? Nasypte do nich cez noc sódu bikarbónu, ktorá ho z nich vytiahne.

 

8.Pokiaľ sa vám pod lem podprsenky nezmestia dva prsty, s najväčšou pravdepodobnosťou je vám tesná.

 

9. Škvrnu od jedla alebo nápoja nikdy neutierajte. Len priloženou servítkou vysajte. Inak bude ich odstraňovanie oveľa náročnejšie.

 

10. Sú vám nové topánky príliš tesné? Napustite sáčky s vodou, vložte ich do topánok a dajte do mrazničky. Zmrznutá voda ich roztiahne.

 

11. Plavky nikdy neperte v práčke. Vždy ručne a mydlom.

 

12. Aby sa vám na silonových pančuchách neurobilo očko, pred tým ako vybehnete z bytu ich prelakujte.

 

13. Kúpili ste si vintage kúsok a neviete sa zbaviť zápachu stariny? Vyskúšajte ich namočiť do roztoku – 1 diel vodka, 2 diely čistá voda.

 

14. Potrebujete vytriediť šatník. Nerobte to sama, ale s kamoškou či kamošom, ktorý vám bude vedieť objektívne pomôcť. K niektorým skutočne ohavným kúskom máme často príliš emocionálny vzťah.

 

15. Topánky nikdy nesušte fénom alebo priamo na radiátore, ale nechajte ich prirodzene vyschnúť pri izbovej teplote.

 

 

Zdroj: http://www.stylecaster.com, fashionismyonlydrug.blogspot.com, rohantime.com, www.rajpradla.sk, www.supervizaz.net, tinyatlasquarterly.com, www.allposters.com