10 tipov na vianočný relax a dokonalý odpočinok pre celú rodinu

Zdroj obrázka: Anatoliy Kravchenko / Shutterstock.com

Načerpajte počas vianočných sviatkov novú energiu a doprajte si zaslúžený odpočinok a relax. Či už si radi doprajete aktívny odpočinok, alebo dávate prednosť tomu pasívnemu, máme pre vás hneď 10 tipov, vďaka ktorým budete v novom roku plní elánu.

 

Tip 1: Doprajte si dostatok spánku

Vianočný čas znamená viac voľna a taktiež väčšine z vás odpadne starosť s ranným vstávaním do práce. Ako to využiť? Doprajte si dostatok spánku a užívajte si pobyt v spoločnosti vašej prikrývky a vankúša, v kombinácii s vianočnými obliečkami to nebude nič zložité. K zlepšeniu kvality spánku vám pomôže luxusný matrac, ktorý nebudete chcieť ráno opustiť.

Tip 2: Vianočná výzdoba vám zlepší náladu

Pokiaľ ste tak ešte neurobili, ozdobte si byt vianočnými svetielkami, sviečkami a ďalšími dekoračnými predmetmi. Nezabúdajte ani na luxusné doplnky do vašej spálne. Inšpiráciu na vianočnú výzdobu do spálne nájdete napríklad na internete.

Zdroj obrázka: Olena Chukhil / Shutterstock.com

Tip 3: Relaxácia pre deti? Hlavne sa musia baviť!

Neviete, čo robiť s deťmi cez Vianoce? Vymyslite im aktivity, pri ktorých sa zabavia, ale zároveň sa pri ich vykonávaní budú hýbať. Bez obáv ich zapojte do vianočného upratovania a príprav. Uvidíte, že hneď ako vaše deti priložia ruku k dielu, pôjde vám vianočné upratovanie spálne rýchlo, rovnako ako upratovanie ostatných miestností. Za odmenu sa potom s deťmi môžete ísť napríklad korčuľovať. Relaxáciou pre deti je taktiež sledovanie vianočných rozprávok. Môžete to využiť v prípade, že si chcete v pokoji vychutnať svoj obľúbený vianočný drink a napríklad sa porozprávať s rodinnými príslušníkmi, s ktorými sa inokedy nevídate.

Tip 4: Večerný rituál je dôležitý

Máte svoj zavedený večerný rituál? Pokiaľ nie, vianočný čas je ideálnou dobou k jeho vytvoreniu. Vďaka pravidelnému večernému rituálu sa vám bude lepšie zaspávať. Na zozname tipov, ako zlepšiť spánok, sú práve pravidelné návyky na predných miestach.

Tip 5: Rozmaznávajte sa

Využite to, že máte cez Vianoce voľno a rozmaznávajte sa vecami, na ktoré inak nemáte čas. Pokiaľ vám nič nenapadá, pripravte si napríklad vianočné raňajky do postele – tipy, ako na to, nájdete vo väčšine amerických vianočných filmov.

Zdroj obrázka: Lucky Business / Shutterstock.com

Tip 6: Užite si spoločnosť svojho partnera

Nemáte na seba počas roku s partnerom čas? Užite si spoločnosť toho druhého a zavítajte spoločne napríklad do sauny a wellnessu. Odpočinok vo dvojici je dôležitý pre posilnenie vzťahu.

Tip 7: Mamičky si taktiež zaslúžia deň voľna

Mamičky sú najmä v predvianočnom čase v jednom kole, preto si rozhodne zaslúžia aspoň jeden deň voľna. Ideálna relaxácia pre mamičky a pre tehotné spočíva napríklad v návšteve hodiny jogy alebo spoločne strávenom čase so svojimi kamarátkami.

Tip 8: Skúste sa nestresovať

Aj napriek tomu, že vianočné obdobie patrí k tým najnáročnejším, pretože ľudia sú vystresovaní pred koncom roku, snažte sa tento rok obmedziť stresové situácie. Ako si sviatky užiť bez stresu? Nenechávajte si všetko na poslednú chvíľu a pokiaľ si predsa len niečo nestihnete zariadiť, svet sa z toho nezrúti. Dôležité je, aby ste strávili Vianoce so svojou rodinou a užili si spoločne strávené chvíle na maximum.

Tip 9: Zamerajte sa na vybavenie spálne a detskej izby

Hoci o dôležitosti spánku sme sa už zmienili, aby ste ho skvalitnili sebe, ale aj svojim deťom, zamerajte sa na vybavenie spálne aj detskej izby. Osvetlenie spálne a detskej izby pred tým, ako idete spať, by malo byť tlmené. Taktiež si jasne stanovte, kedy ísť spať a neponocujte.

Tip 10: Obmedzte čas strávený na telefóne

Posledným tipom je odporúčanie, aby ste počas sviatkov odložili svoje telefóny a trávili čas so svojou rodinou. Pokiaľ neviete, ako zlepšiť kvalitu spánku, práve obmedzenie modrého svetla z displejov, môže byť jednou z odpovedí.

Vychutnajte si Vianoce naplno a nezabudnite sa baviť a dopriať si dostatok relaxácie a odpočinku.