Wellness

Tipy ako stráviť marec

Tipy na marec

Ste spoločenský typ človeka a rozmýšľate kam sa vydať na potulky počas marcových dní? Tento mesiac je plný rôznych akcií, takže zostať sedieť doma by bola rozhodne chyba. V nasledujúcich riadkoch nájdete niekoľko odporúčaní kam vyraziť za dobrou zábavou…

  1. Hoci sa nezadržateľne blíži začiatok jarnej sezóny, tá plesová ešte rozhodne nekončí. Ak patríte k milovníkom plesových tancovačiek, určite si nenechajte ujsť Jozefovský ples, ktorý sa uskutoční už 18. marca v latino klube na Prievozskej ulici v Bratislave, kde vás čaká výborná hudba a o bohatý program nebude núdza.
  2. Doprajte si oddych v podobe cvičenia jógy. Či už ste si doteraz iba hovorili, že to chcete vyskúšať, alebo ste zarytým milovníkom tohto cvičenia, nesmiete si nechať ujsť jógový víkend. Ten sa síce koná až v apríli, ale rezervovať miesto je nutné už teraz. V pobyte na dve noci v hoteli Malvázia sú zahrnuté raňajky, trojchodová večera, neobmädzený vstup do wellness a cvičenie power jógy, pillates, PortdeBras a PortdeBrasband.
  3. Vedeli ste, že 6. marca je Deň jódu, ktorý je veľmi dôležitý najmä pre tehotné ženy? Jeho nedostatok ovplyvňuje štítnu žľazu, celú nervovú sústavu a môže spôsobovať depresie, problémy s pamäťou a nespavosť. V prípade budúcich mamičiek môžu byť následky dokonca fatálne, pretože bábätku hrozí potrat. „Vhodný je biologicky aktívny jód, to znamená, že telo prijme iba toľko množstva, koľko potrebuje, ostatné vylúči,“ hovorí Daniel Host, odborník na jódové výživové doplnky.
  4. Zabudnúť nesmieme ani na jeden z najdôležitejších dní v roku 8. marec, Deň žien. Urobte radosť svojej partnerke, alebo – dámy vyberte sa na dámsku jazdu so svojimi priateľkami a “odskočte” si do wellessu, kde sa môžete nechať rozmaznávať v rukách odborníkov. „Kto si klasickú masáž dopraje pravidelne, ten určite pozoruje zlepšenie pohybového aparátu aj pevnosti a pružnosti pokožky,“ hovorí Alena Tóthová, masérka a vedúca wellnessu v hoteli Malvázia pri Prievaloch.
  5. Chcete zažiť Daru Rolins naživo? V tom prípade sa vyberte v sobotu 4. marca na bratislavské Zlaté piesky, kde sa otvára unikátne obchodné centrum STYLA. Ide o jedinečný projekt špecializovaného centra, v ktorom na ploche 24 300 m² nájdete všetko, čo súvisí s bývaním, od nábytku cez podlahy, doplnky, textil či služby dizajnérov – spolu vyše 50 prevádzok. Tie budú otvorené celoročne, ale iba v sobotu 4. marca tam môžete okrem Dary Rolins zažiť aj originálnu bubenícku šou Campana Batucada, tanečníkov z Mirror Family, známych z talentovej šou, či vystúpenie iluzionistu a mága Petra Šestáka.

Pripravila: Natália Petkáčová
Foto: istock

Tipy na marec

 

Click to comment

Odpovedať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

To Top