Zľavomat kupuje britská skupina Secret Escapes

Zľavomat kupuje britská skupina Secret Escapes

Skupina Slevomat, ktorej súčasťou je aj Zľavomat.sk, mení majiteľa. Súčasní vlastníci, zástupcovia investičných skupín Miton, Enern a In-Bridge, podpísali zmluvu s britskou skupinou Secret Escapes. Tá Slevomat.cz kupuje spoločne so slovenským Zľavomat.sk a českým agregátorom zliav Skrz.cz. Vo všetkých týchto spoločnostiach získava nový majiteľ stopercentný podiel.

Secret Escapes je jedným z predných svetových predajcov luxusných dovoleniek na internete, ktorý svojim členom ponúka exkluzívne zľavy v starostlivo vybraných luxusných hoteloch. Skupina bola založená v roku 2011, pôsobí na 21 trhoch a medzi jej investormi nájdeme napríklad Google Ventures alebo Index Ventures.

„Slevomat.cz a Zľavomat.sk sú skvelo riadené a finančne zdravé spoločnosti so silnou pozíciou na trhu, takže bol o ne dlhodobo veľký záujem. Máme radosť, že sa nám podarilo ako partnera získať práve globálneho hráča Secret Escapes, čo je myslím aj pre tím vo firme veľká príležitosť,“ hovorí Tomáš Matějček, zakladajúci partner investičnej skupiny Miton.

Slevomat založil v roku 2010 Tomáš Čupr. Do spoločnosti následne majetkovo vstúpila investičná skupina Miton, v roku 2011 potom skupina Enern a In-Bridge. Mitonu v Slevomate do predaja patril väčšinový 55,5 % podiel, Enern spoločne so zakladateľom Tomášom Čuprom držali 36 %, In-Bridge 8,5 %. Je to obrovský úspech pre všetkých akcionárov a manažment skupiny Slevomat. Len málokedy sa stretne toľko skvelých ľudí pri jednej firme a vytvoria taký silný príbeh. To, že vôbec k transakcii došlo a o Slevomat bol taký záujem, je predovšetkým zásluha skvelého riadenia aktuálnym manažmentom,“ komentuje k transakcii Tomáš Čupr.

Aleš Mlátilík, šéf Zľavomat.sk
Aleš Mlátilík, šéf Zľavomat.sk

Denná návštevnosť slovenského portálu sa pohybuje medzi 100 – až 150 – tisícmi používateľov. Vlani spoločnosť Zľavomat.sk sprostredkovala zážitky a služby za viac ako 20 miliónov EUR.

Sme nadšení, že privítame Zľavomat do rodiny Secret Escapes. Od minulého roku, keď sme v strednej Európe uviedli svoju značku Travelist, sme vedeli, že tu existuje obrovský potenciál na podnikanie v oblasti cestovania. Akvizícia nám pomôže urýchliť rast v regióne. Veríme, že táto transakcia tiež umožní obom firmám zdieľať know-how a ďalej si posilňovať trhové postavenie,“ dodáva Alex Saint, spoluzakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Secret Escapes.

Podľa šéfa slovenského Zľavomatu Aleša Mlátilíka sa transakcia na fungovaní portálov ani na ich bežnej prevádzke neprejaví. „Sme veľmi radi, že taká silná skupina ako Secret Escapes dôveruje našej stratégii a vízii, ktorú budeme aj naďalej naplňovať,“ reaguje Aleš Mlátilík.

Transakciu na strane akcionárov skupiny Slevomat viedol Pavel Vopařil, finančný poradca bol CORPIN a ich partner Rothschild & Co.