Zlaté glóby a Ples v opere, kto na červenom koberci bodoval viac- slovenské či americké hviezdy?

V posledných dvoch týždňoch sa za veľkou mlákou, a aj tu u nás, udiala veľká spoločenská udalosť, ktorá je zárukou toho najvyberanejšieho vkusu a štýlu. V Amerike sa odovzdávali hudobné a filmové ceny Zlatý glóbus. U nás prebehol Ples v Opere.

 

Modrá je dobrá a IN
Lady Gaga je vždy a všade absolútne neprehliadnuteľná. Na to sme si už mali čas zvyknúť. Inak tomu ani nebolo ani na tohtoročnom odovzdávaní cien Zlatý glóbus. Prišla v krásnej bledučko modrej róbe od Valentina, ktorá bola doplnená šperkami Tiffany & Co. Podaktorí jej zazlievali na modro odfarbené vlasy, ale ako by to bolo keby sa Lady Gaga nepokúsila aspoň o takéto narušenie konvencií.

V podobnom tóne zvolila šaty aj dcéra Borisa Kollára, Alexandra. Aj keď v jej prípade išlo o trochu tradičnejší strih bez zbytočných experimentov. Obom dámam to pristalo náramne, ale Valentino je predsa len Valentino a trochu extravagatnejší strih v tomto prípade tromfol tradičné ladenie modelu.

 

Metalické odlesky
Múza Borisa Hanečku- Lucia Hablovičová a večná Pretty woman Julia Robertsová si zvolili na červený koberec róby v tónoch zlatej a čiernej.

Lucia mala už tradične šaty z dielne Borisa Hanečku. Podľa nás išlo o veľmi podarený model s ombré efektom, ktorý Lucii mimoriadne pristal.

Julia Robertsová obliekla šaty, či skôr nohavicový kostým, od Stelly McCartney. Na náš vkus trochu neslávnostná kombinácia na takúto slávnostnú príležitosť.

 

Tradičná čierna
Klasika samozrejme nesmie chýbať. Čiernu róbu od Kataríny Vávrovej na Ples v opere zvolila aj moderátorka Veronika Ostrihoňová. Šaty okrem zaujímavého strihu pútali pozornosť aj zaujímavou vlečkou petrolejovej farby. Išlo o veľmi elegatný model, ktorý určite na takúto akciu právom patrí.

V čiernej sa na Zlatých glóboch okrem iných ukázala aj Penelope Cruzová. Išlo konrétne o model od Ralph & Russo. Opäť je to o čosi extravagantnejšia varianta s veľkou semišovou mašlou za krkom.

Čierna je určite kráľovnou takýchto podujatí, ale niekedy aj v jej prípade platí, že menej je viac. V tomto prípade by sme uvítali menej látky a teda jemnejší a jednoduchší strih, v ktorom by herečka nepôsobila tak utopene.

Zdroj: AVE
Foto: instagram, reuters