Zákusok pre ženskú dušu – nová kniha BOHÉMKY

Inšpiratívna, vtipná, pôvabná, okúzľujúca, chic… a úplne iná než ostatné. Jednoducho vaša nová priateľka, ktorá vás kedykoľvek unesie do svojej ženskej a bohémskej ríše.

ofine, O rodinných šperkoch, O čokoláde, ale aj o skutočnej čokoláde, O torte a jej privilegovanom pečení, no aj O tom, ako sme si s mamou prischli

21 kapitol v rozmanitých príchutiach a 11 sladkých receptov s vlastnými príbehmi, priehrštie zaujímavostí a neobyčajné fotografie, to sú ingrediencie tohto výnimočného zákusku pre ženskú dušu, ktorý vás už na prvý pohľad očarí tak, že mu nebudete môcť odolať. Stačí sa len ponúknuť, vybrať si, na čo máte práve chuť a náladu, a zahryznúť sa.

„Prajem vám čarovné chvíle pri čítaní mojej knižnej bohémky, nech už budete kdekoľvek… možno aj v Paríži.“

Lucia

 

 

Od autorky besteselleru Tak ma mama naučila

Úvod k Bohémkam ale zároveň txt, ktorý odkrýva prečo, načo, začo…

Volám sa Lucia. Od deviatich rokov som sa učila francúzštinu a snívala o Paríži, meste s Eiffelovkou, ktoré som videla na pohľadnici.

Je mi jasné, že nie som jediná, kto sa do Paríža zamiloval. Môj Paríž ale nie je turistický a nepíše sa o ňom v žiadnom bedekri.

Uličky tohto mesta som sa učila spoznávať tak, že som buď vystúpila na nesprávnej zastávke metra, alebo som sa jednoducho niekde stratila. No v ktoromkoľvek parížskom obvode som sa ocitla, sledovala som bohémky a učila sa od nich.

Nakoniec sa toto moje vysnívané mesto stalo mojím prechodným domovom až do narodenia syna Adamka.

A ďalej to už možno aj poznáte. Na materskej som napísala kuchársku knihu, ale nechcela som sa zaškatuľkovať ako kuchárka ani foodblogerka. Nazvala som ju Tak ma mama naučila, aby bolo už podľa názvu zrejmé, že nie je len o varení. To mi dalo slobodu a nezaviazalo ma to robiť na jej pokračovaní, lebo som v nej povedala všetko, čo som chcela povedať o odovzdávaní pokladov z matky na dcéru.

Táto kniha hovorí o úplne inej životnej kapitole. Je o ženách a pre ženy – vlastne, možno nielen pre ne. O tom, ako aj zo škaredého káčatka môže vyrásť labuť, ako sa učíme nielen my od svojich mám, ale aj múdre mamy od nás, svojich dcér. O tom, aké vzácne je byť mamou, ale aj o tom, aké dôležité je zostať ženou.

Veru, trvalo mi nejaký čas, kým som pochopila kódovanú reč bohémok. Výkladový slovník, ktorý dopĺňa takmer všetky texty, je nevyhnutný na jej dekóvanie.

Ak by som mala mať cukráreň, podávala by som v nej mamin punčák a babkine do-ko-na-lé parížske rožky. A určite aj žerbó! Každý tanierik by som mala iný a ochotne by som hosťom vysvetľovala históriu dezertov, ktoré im ponúkam. Fascinuje ma vedieť viac… O VŠETKOM.

Vyštudovala som francúzštinu a taliančinu. Dokonca som mala šťastie chvíľu študovať v Ríme. Aj tam boli bohémky. Našťastie, ja som v tom čase bola už zorientovaná.

Veľkomestá a ich obyvateľky majú pre mňa neopísateľné čaro. Zakaždým zisťujem, že sa od nich mám stále čo učiť.

Zdroj: Barbora I.