Zajtra štartuje najväčší rockový open air festival TOPFEST!

Už zajtra štartuje 12-ty ročník festivalu TOPFEST! Najväčší open air rockový festival na Slovensku prinesie tri dni nadupaného programu a rockovej hudby! Headlinerom tohtoročného TOPFESTu je americká legenda Twisted Sister s hviezdnym bubeníkom Mikeom Portnoyom.

Od 26. Do 28. júna zahrajú na piešťanskom letisku Within Temptation, Arch Enemy, The Exploited, Stratovarius, ale aj české kapely Kryštof, Support Lesbiens a Divokej Bill. Nebudú chýbať domáce kapely Horkýže Slíže, IMT Smile s Lúčnicou, Hex, Tublatanka, Gladiator, Slobodná Európa, Zóna A, Inekafe, Korben Dallas či Zoči Voči.

Prípravy areálu piešťanského letiska finišujú! Na festivale budú opäť dve scény – A a B stage. Headlinerom tohtoročného TOPFESTu je americká heavy metalová legenda Twisted Sister, ktorá sa predstaví na pódiu aj s hviezdnym bubeníkom Mikeom Portnoyom. Ten v pôvodnej zostave nahradil zosnulého člena A. J. Pera. Hoci koncert Twisted Sister je naplánovaný až v sobotu na hlavnom pódiu, známi hudobníci dorazili na Slovensko s väčším časovým predstihom. Čo všetko chcú počas 5-dňového pobytu u nás okrem vystúpenia na TOPFESTe stihnúť, neprezradili. Isté však je, že celý štáb požiadal o 16 izieb, z toho šesť jednolôžkových apartmánov v hoteli najvyššej kategórie.

Twisted_Sister_2013_3

„Svojimi požiadavkami priamo na mieste nás hudobníci výraznejšie nezaskočili. K dispozícii chcú mať okrem základného občerstvenia a vybavenia šatní hlavne niekoľko vysokých zrkadiel, dostatok energetických nápojov, žinenku na jógu a špeciálnu značku mexickej tequily.“ Prezradil Dušan Drobný z organizačného tímu.

Okremi Twisted Sister sa návštevníci TOPFESTu môžu zo zahraničných interpretov tešiť na koncerty skupín Arch Enemy, Hollywood Undead, Within Temptation, The Exploited, Stratovarius, Chelsea Grin či Texas in July. V rámci nabitého trojdňového programu zahrajú od 26. do 28. júna na piešťanskom letisku aj české kapely Kryštof, Support Lesbiens a Divokej Bill. Chýbať nebudú domáci interpreti Inekafe, Horkýže Slíže, IMT Smile s Lúčnicou, Hex, Tublatanka, Gladiator, Slobodná Európa, Zóna A, Korben Dallas, The Paranoid, Smola a hrušky či Zoči Voči. Celý line-up s časmi jednotlivých vystúpení je k dispozícii na www.topfest.sk

Okrem kvalitnej hudobnej produkcie čaká návštevníkov festivalu opäť zaujímavý sprievodný program. Jeho súčasťou bude tradične aj Fun zóna s množstvom atrakcií. Partner festivalu Rádio Rocková republika otvorí svoju Chill Vill zónu, v ktorej bude priestor na oddych aj možnosť zahrať si v súťažiach o ceny. Pre všetkých, ktorí si budú chcieť dopriať pohľad na festival z výšky, budú k dispozícii vyhliadkové lety vrtuľníkom. Priaznivcov rocku tento rok čaká aj milé prekvapenie – v areáli sa bude zadarmo rozdávať smotanová zmrzlinová pochúťka!

Na festivale je k dispozícii bezplatné stanovanie v stanovom mestečku. Parkovanie v jeho bezprostrednej blízkosti stojí 2 eurá počas celého trvania festivalu. V areáli budú pripravené desiatky stánkov s občerstvením, aj stánky s nepotravinovým tovarom. Zachovaným štandardom je aj tento rok bankomat, samonabíjacie kocky na mobily, či zdravotné stredisko so záchranármi s možnosťou uskladnenia liekov a inzulínu v chladničke.

Brány TOPFESTu sa otvoria v piatok 26. júna o 09:00 hodine, stanové mestečko už o deň skôr vo štvrtok 25. júna o 12:00 hodine. Medzi areálom festivalu a železničnou stanicou v Piešťanoch bude fungovať nepretržite kyvadlová doprava, ktorá bude premávať každú hodinu od štvrtka 12.00 do pondelka 12.00. Lístky na 12. ročník TOPFESTu sú ešte stále k dispozícii v predpredaji za zvýhodnenú cenu na weboch zijemehudbou.sk, ticketportal.sk a predpredaj.sk.