Z VEŽE BT BOL PREKONANÝ SVETOVÝ REKORD V OBLASTI PANORAMATICKEJ FOTOGRAFIE

Úžasná snímka Londýna z vrcholu veže British Telecom (BT) predstavuje nový svetový rekord v panoramatickej fotografii. Snímka znázorňuje 360° pohľad na Londýn v neuveriteľných detailoch.

Pokus o snímku takýchto rozmerov sa uskutočnil vôbec prvýkrát v histórii a jej tvorba trvala pre celkovú náročnosťprojektu niekoľko mesiacov. Po vytlačení v bežnom fotografickom rozlíšení by mala táto panoramatická snímka z veže BT šírku 98 metrov a výšku 24 metrov, čo je takmer veľkosťBuckinghamského paláca. Pre porovnanie, posledná rekordná panoramatická snímka Londýna mala 80 gigapixelov a bola vytvorená v roku 2010 z budovy Centrepoint.

Zábery boli vytvorené po skončení prvých „digitálnych“ Olympijských hier Londýn 2012. Londýnčania, turisti aj ľudia dochádzajúci do hlavného mesta za prácou teraz môžu zdieľaťobľúbené pohľady na Londýn –ako pripomenutie roka, ktorý na toto mesto sústredil pozornosťcelého sveta.

Spoločnosť BT, oficiálny poskytovateľtelekomunikačných služieb počas Olympijských hier Londýn 2012, zohrala dôležitú úlohu pri zaisťovaní doteraz najambicióznejšieho komunikačného projektu –milióny ľudí mohli zdieľaťsvoje zážitky zo športových a kultúrnych podujatí prostredníctvom sociálnych médií. Veža BT mala počas hier taktieždôležitú úlohu –informovala o každej získanej medaile aj ostatných športových výsledkoch v reálnom čase na obrovskom 360° LED paneli.

Suzi Williamsová, riaditeľka BT Group Marketing & Brand, povedala: „Veža BT je pre Londýn natoľko vizuálne typickou a v udalostiach roka 2012 zohrala natoľko kľúčovú rolu, že je logické, aby bola plne panoramatická fotografia zachytávajúca tento pre nás významný rok zhotovená práve z jej strechy. Nie je to len svetový rekord pre vežu BT, je to svetový rekord pre Londýn a pre všetkých ľudí, ktorí v tomto meste žijú, pracujú alebo ho prišli navštíviť. Presvedčte sa na vlastné oči a podeľte sa s ostatnými o obľúbené londýnske miesta a pamätihodnosti.”

Steve Hercher, riaditeľspoločnosti 360Cities, povedal: „Sme poctení, že si nás spoločnosťBT vybrala, aby sme zhotovením tejto rekordnej panoramatickej snímky prispeli k zachyteniu krásy Olympijských hier Londýn 2012. Pri tvorbe tohto skutočne unikátneho projektu sme museli zvládnuťveľké množstvo technických aj iných problémov. Projekt kládol obrovské požiadavky na používaný softvér aj hardvér. Taktiežsme sa museli potýkať
s dažďom, vetrom a ďalšími potenciálnymi prekážkami. Tím našich fotografov –Jeffrey Martin, Tom Mills a Holger Schulze –však predviedol úžasné výkony a ani jeden z vyše 48 000 plánovaných samostatných záberov nevyšiel nazmar.”

Rainer Fuehres, Head of Consumer Imaging Group, Canon Europe, povedal:„Všetky naše produkty vyvíjame s cieľom ponúkaťnašim zákazníkom nástroje na neustále zdokonaľovanie vlastných fotografických zručností a táto úchvatná snímka je názorným výsledkom tejto filozofie. Fotoaparát EOS 7D užod prvého uvedenia na trh inšpiroval nadšencov po celom svete, takže sme s radosťou podporili tento vzrušujúci a ambiciózny projekt –prostredníctvom fotoaparátu, ktorý tak veľa ľudí používa na tvorbu originálnych a inšpiratívnych snímok.“

Niekde v tejto gigapixelovej snímke je ukrytý aj náš starý priateľ Buzby. Nájdite ho a môžete sa stať jedným z troch výhercov našej súťaže, pozrite si túto unikátnu snímku na

www.btlondon2012.com.

Výhercov vyberáme náhodne.

Prvý z nich získa iPad, bezplatné širokopásmové pripojenie na jeden rok a prístup na vrchol veže BT, aby si mohol tento výhľad vychutnaťna vlastné oči. Druhý a tretí výherca získa iPad. Úplné podmienky súťaže nájdete nahttp://www.btplc.com/gigapixel/