Z krásnej MONIKY BAGÁROVEJ je BAD GIRL: V novom videoklipe NEVER HAD si zarapovala!

Krásna Monika Bagárová uprostred newyorského Times Square s krvou na rukách, prenasledovaná políciou… Najkrajšia speváčka česko-slovenského šoubiznisu oficiálne predstavuje videoklip NEVER HAD http://youtu.be/iUqY8B0EB_0. V singlovej novinke spojila hviezdny tím spolupracovníkov z troch krajín a dvoch kontinentov! Videoklip nakrútila uprostred najrušnejšieho amerického veľkomesta a dokonca si v ňom poprvýkrát zarapovala!

Na jednej piesni pracoval hviezdny tím z troch krajín a dvoch kontinentov

Krátke singlové ticho preťala česká kráska so zamatovým hlasom vo veľkom štýle – videoklipom NEVER HAD, ktorý je o to vzácnejším prírastkom do jej diskografie, že sa rodil postupne, s prestávkami od roku 2013. Česká Beyoncé, ako Moniku často prezývajú, sa totiž posledné dva roky popri speváckej kariére venovala predovšetkým štúdiu na strednej škole. Ku spolupráci na vzniku skladby si navyše prizvala poriadne hviezdny tím – ako prezrádza, zladiť diáre jeho členov nebolo jednoduché, no výsledok stojí za to! Singel a videoklip sa rozhodla dokončiť a predstaviť fanúšikom na jar 2015. Prostredníctvom neho zároveň symbolicky kreslí čiaru za predchádzajúcou kapitolou a otvára dvere novému životu v zahraničí a novej ére vo svojej speváckej kariére.Unikátny singel napokon vznikal v Českej republike, na Slovensku i v USA. „Skladbu pre Moniku napísala Celeste Buckingham. Hudby a aranžmánov sa ujala umelecká dvojica Martin Maxo Šrámek a Andrej Hruška z bratislavského štúdia Littlebeat,“ hovorí Monikina manažérka Martina Garassyová. Hviezdne meno svieti v titulkoch videoklipu i v kolónke „styling“ – konkrétne meno Monikinho dvorného stylistu a návrhára Lukáša Macháčka. V samotnom videoklipe zase svietia impozantné červené šaty z jeho kolekcie, ktoré „si zahrali v hlavnej úlohe“ počas scény, v ktorej Monika beží medzi typickými žltými taxíkmi na Times Square.

14259133785FOTO: JANKA LETKOVÁ/ ZDROJ: SOUL FOR SHOW 2015

Videoklipový debut v New Yorku

Ďalší prestížny člen do tímu pribudol v okamihu, keď Monika hľadala režiséra videoklipu. Keďže už niekoľko mesiacov žije česká r´n´b diva striedavo v USA i v Českej republike, pri výbere lokácií na natáčanie klipu napokon zvíťazilo Veľké jablko. Tam za ňou priletel minitím v zložení manažérka, režisér, vizážistka a výroba sa mohla začať. Námet napokon pripravil a za kameru sa postavil aktuálne najvyhľadávanejší režisér hudobných videoklipov na Slovensku a v Čechách, Michal Kunes Kováč, s ktorým Monika spolupracovala tiež pri nakrúcaní videoklipu Let Me Love U. Zohratá umelecká dvojica sa po prvýkrát stretla na spoločnom pľaci v Amerike a stála pred celkom novou výzvou.Jednotlivé scény sa nakrúcali na Manhattane a tiež v Brooklyne, v umeleckej a momentálne trendy štvrti Williamsburg. Zadanie pre režiséra bolo jasné: „Keďže sme sa chceli vyhnúť klišé o krásach New Yorku, rozhodli sme sa ísť do príbehu,“ vysvetľuje Monika. „Režisér mal jasnú predstavu o detektívke a mne sa tá myšlienka zapáčila. Ide o metaforu a „nadsázku“, motív lásky a zrady. V príbehu som obvinená z vraždy svojho priateľa. Je to krvák!“ spomína s úsmevom na nakrúcanie plné umelej krvi. „Ideou videoklipu a textu piesne je, že ak sa človeku rozpadne vzťah, trápi sa a má pocit, že je to jeho vina, hľadá chybu v sebe. Nakoniec však často zistí, že za tým môže byť aj niečo celkom iné – zrada a kalkul. Pointa je „Never ever“ a skladba je venovaná najmä všetkým, ktorí sa niekedy v niekom sklamali,“ dodáva Monika k pointe príbehu, nakrúcanom v srdci New Yorku. „Rozhodne to bola výzva,“ hodnotí s odstupom času nakrúcanie režisér Michal Kunes Kováč. „Skúsenosť s výrobou klipov na inej než domácej pôde mám a väčšinou je to veľmi náročné. Ani v tomto prípade to nebolo inak, keďže som napísal scenár na príbehový klip a nie imidžovku. Pre európskeho filmára je v New Yorku všetko fotogenické, no chcel som sa vyhnúť klišé newyorským scenériám. Beh v šatách po strede cesty na Times Square som si ale odpustiť nemohol. A rozhodne to nebol môj posledný klip z USA,“ dodáva režisér.

Monika Bagárová + rap? ÁNO!

Fanúšikovia uvidia Moniku po prvý raz ako „bad girl“, a to nie je všetko. Talentovaná česká speváčka si v premiére skúsila počas nahrávania singla NEVER HAD dokonca rap! V skladbe má vďaka tomu rapovú pasáž, ktorú si podľa vlastných slov poriadne užíva. „Rap je mi blízky a veľmi často ho počúvam, na dobrom rape ma baví výstižnosť a výbušnosť. Medzi rapermi mám veľa kamarátov, Rytmusa, Majka Spirita…“

Aké prekvapenia má Monika pripravené pre fanúšikov na zvyšok roka 2015? Sotva predstavila nový klip NEVER HAD, už pracuje na ďalšom singli i videoklipe. Zároveň pripravuje premiéru spoločného dueta s českým speváckym kolegom Ezym, ktorý vystupuje so svojou kapelou EzyWay a na konte má spoluprácu s Benom Cristovaom či zoskupením J.A.R.