Vyzdobte si byt kusom prírody a jej pokojnou atmosférou

Milujete kvety. Najradšej by ste si byt každý deň ozdobili čerstvo natrhanou kyticou, ale dobre viete, že to nie je možné. Máme pre vás riešenie. Obrazy s motívom kvetov. Nie, nie sú staromódne. Práve naopak. Je o ne stále väčší záujem. Obrazy s kvetmi do izby vnesú farebnú hravosť, kus prírody a pokojnú atmosféru. Vyberte si obraz s kvetmi spolu s nami.

Nechajte vyberať intuíciu

Vyberte si obraz s kvetom, ktorý máte najradšej. Len vy viete, čo vo vás pohľad na tento kvet vyvoláva. Spokojnosť. Pohodu. Vyčarí vám úsmev na tvári. Presne o to obrazom s kvetmi ide. Viete, čo je na nich najlepšie? Nikdy nezvädnú. A ešte niečo. Nič vám nebráni kúpiť si obrazov s kvetmi viac a podľa nálady ich vymeniť. Na uskladnenie veľa miesta nepotrebujú. Kto povedal, že sa na jeden obraz máte pozerať celých 10 rokov? Obrazy vo vás majú vyvolať emóciu a zanechať dobrý pocit. Vyberte si ten, ktorý ich vo vás vyvolá najviac a ku ktorému máte potrebu sa stále vrátiť.

Čo o vás kvety prezradia

Páčia sa vám všetky obrazy s motívom kvetov, ale vybrať si môžete iba jeden. Je to náročné. Viete o tom, že každý kvet v sebe skrýva nejaký význam? Prezradíme vám o nich viac. Možno vám to pri výbere obrazu pomôže. Nechajte kvety prehovoriť za vás.

Ruža

Nezačíname ňou náhodou. Ruža je kráľovnou kvetov a jej symbolika v ľuďoch rezonuje asi najviac. Je symbolom lásky v rôznych podobách. Červená vyjadruje lásku, túžbu a oddanosť. Tmavočervená je znakom smútku a ľútosti. Ako prejav úcty a vďačnosti sa najčastejšie objavuje v kyticiach, ktoré sa odovzdávajú pri rôznych slávnostných príležitostiach a oceneniach. Ružová je veselá. Prináša radosť, vďačnosť a nevinnosť. Biela ruža je čistá a pokorná a vyjadruje súcit, ale je tiež znakom nového začiatku. Žltá je romantická. Symbolizuje priateľstvo, radosť zo zvítania a platonické city. Modrá ruža je trendom posledných rokov. V záhrade vám nevyrastie. Je vypestovaná umelo. Predstavuje nenaplnenú túžbu a nedosiahnuteľnosť.

Orchidea

Tento obľúbený exotický kvet je symbolom hrdosti, ženskosti, jedinečnosti a úcty. Orchidea je elegantná a púta pozornosť. Keď potrebujete izbu rozžiariť, vyberte si obraz s cyklaménovou orchideou. Biela orchidea pôsobí ženskejšie, čistejšie a upokojujúco.

Ľalia

Je vznešená, vzbudzuje úctu, čistotu a úprimnosť. Je symbolom dokonalosti. Biela je skromná a poctivá, oranžová vášnivá a žltá veselá. Pozor na ne. Neomámia vás len svojou krásou, ale aj vôňou. Pri obrazoch s ľaliou je istota, že vás z ich vône nikdy nebude bolieť hlava.

Tulipán

Tento jemný a krehký kvietok môžete poznať ako kvet hlúposti. Rýchlo na toto tvrdenie zabudnite. Tulipán vyjadruje úspech, bohatstvo, lásku a slávu. Červeným tulipánom hovoríte o svojej čistej láske. Žlté tulipány znamenajú problémy s láskou, ale úspech v práci. Pohľad na rozkvitnuté farebné tulipány zlepší náladu a rozjasní celý deň.

Levanduľa

Vyjadruje čistotu, ušľachtilosť a oddanosť. Vďaka fialovej farbe symbolizuje aj eleganciu a luxus. Pohľad na levanduľové polia upokojuje telo aj myseľ. Vôňa levandule podporuje dobrý spánok. Pod obrazom s motívom z levandule sa vám možno budú snívať iba pekné sny.

Príroda nám kvetov nadelila oveľa viac, ale s týmito sa stretávame najčastejšie. Ktorý o vás prezrádza najviac? Podeľte sa o tom formou obrazov so svojimi najbližšími, alebo si svoje malé tajomstvo nechajte len pre seba. Nechajte svoj byt rozžiariť obrazom s motívom kvetov a po náročnom dni pohľadom naň upokojte svoju myseľ.

Zdroj: Monika V.