Výpredaje s rozumom: poradíme Vám čo sa vo v koncoročných zľavách nakupovať oplatí

Hoci toto sú už druhé sviatky, ktoré trávime v čiastočnej nákupnej izolácii, vďaka internetu sa koncoročné výpredaje len presunuli z nákupných centier na internet. Výhodné ponuky, zľavy a výpredaje sezónnych kolekcií tak na nás skáču nielen z obchodov, ale tiež počítačov, či mobilov. Hoci nakupovať vo výpredaji môže byť zrádne, existuje zopár kúskov, ktoré sa Vám v tomto období nakúpiť oplatí.  Ktoré to sú , sa dozviete v článku nižšie.

 

Základné kúsky
Základné kúsky sú také, ktoré nepodliehajú sezónnym trendom. Toto sa týka ich strihu, farby a využiteľnosti. Patria medzi ne napríklad tričká s krátkym i dlhým rukávom, topy, svetre, legíny, tuniky, alebo tepláky. Každá značka ich považuje za základ svojej kolekcie. Ak sa tieto „basic“ kúsky objavia v zľavách určite neváhajte nad ich kúpou. Keďže toto oblečenia nosíme denne, určite ho využijeme. Základné kúsky sú navyše väčšinou vyrobené z kvalitných a trvácnych materiálov, preto ak sa objavia v zľave, ich kúpa sa naozaj vyplatí.

Drahšie
Ďalšiu vec, ktorú jednoznačne nakupujte počas výpredajov sú bundy a kabáty. Páperové bunda a kabáty patria medzi najdrahšie položky našich šatníkov. Preto ak ich vieme kúpiť výhodnejšie nemali by sme zaváhať. Okrem páperových búnd a kabátov určite hľadajte aj kožené, či koženkové bundy. Rovnako dobre sa v zľavách nakupujú pleteniny, najmä tie z kvalitnejších materiálov akými je vlna, či kašmír. Pulóver, čiapka, alebo teplý set z merino vlny určite kúpite v tomto období lacnejšie.

Príprava na jar
Ak predsa len nepotrebujete nič zo zimnej ponuky, skúste sa spolu so sezónnymi výpredajmi pripraviť na jarnú sezónu. A ako? Jednoducho vyberajte modely, ktoré sú z ľahších materiálov. Ideálne je tiež zamerať sa na svetlejšie farby, ktoré patria k jarnému obdobiu. Určite sa vyhnite zimným vzorom a vyberajte skôr kvetované potlače. Takmer každá značka má vo svojej kolekcii aj kúsky, ktoré budú ideálne pri prechode zimy na jar. Do tejto kategórie taktiež patria džínsy a nohavice. Ideálne v svetlých a neutrálnych farbách.

Okrem týchto základných položiek sa počas zliav vyhnite nákupu vecí, ktoré aj tak nevynosíte. Vždy je dobré opýtať sa sám seba, či danú vec naozaj potrebujem a odstrániť tak z nákupného košíka položky, ktoré sú zbytočné.

Autor: Nina Murárová
Ilustračná fotografia: istockphoto.com, pinterest.com, wristwatch review
Galéria: Cellbes.sk