Vyniknite v aj v neutrálnych tónoch. Ukážeme vám ako na to!

Neutrálne farby hýbu svetom módy už niekoľko sezón. Najmä odtiene ťavej, pieskovej a bielej môžu jednoduchým spôsobom ako pridať do vášho šatníka tú správnu, sofistikovanú eleganciu. V nasledujúcich riadkoch sa dočítate, ako ich nosiť elegantne a štýlovo aj túto jeseň.

 

Monochromatický look
Dokonalým „nude“ outfitom bude túto sezónu tzv. monochróm. Tento úžasný look tón v tóne si vytvoríte tak, že v jednom outfite skombinujete béžovú v rôznych odtieňoch. Neutrálne odtiene sa veľmi ľahko kombinujú navzájom, preto sa nemusíte báť, že šliapnete vedľa. A tieto odtiene béžovej a pieskovej podčiarknu najmä minimalistické strihy. Rafinovane ukážu na košeľových šatách, kabelke, ale aj ikonickom kúsku akým je trenčkot.  Ak si chcete vytvoriť praktické outfity v béžových odtieňoch a zároveň do nich vniesť originálnu štruktúru, nebojte sa mixovať viacero odtieňov a materiálov naraz. Doplnky v tmavšom odtieni ťavej, pozdvihnú aj jednoduchý outfit a pridajú mu výrazný akcent.

 

Výrazný prvok
Ak ste  odvážnejší typ, béžovú ľahko zvýrazníte sýtejšími odtieňmi žltej, modrej či oranžovej farby. Takýto menší farebný akcent vám vytvorí sviežu kombináciu vhodnú na každodenné nosenie. Avšak s doplnkami v takomto prípade ale opatrnejšie. Tie ponechajte v jednoduchších, bledších odtieňoch aby ste sa vyhli prekombinovanému outfitu. Ideálne siahnite po farebnom tope alebo nohaviciach, ktoré jemne podčiarknu jednoduchosť vášho inak neutrálneho outfitu a dodajú mu ten správny farebný kontrast.

 

Prepojenie štýlov
Najjednoduchším  spôsobom ako zakomponovať béžovú farbu do šatníka je prepojenie štýlov. Tým, že sú odtiene béžovej a pieskovej neutrálnymi farbami, môžu pre niekoho pôsobiť nudne. Napriek tomu si z nich ľahko vytvoríte elegantný styling za pomoci jednoduchých  prvkov, akými sú napríklad lodičky či sako. No ak máte radšej ležérnejšiu módu, do vášho outfitu skúste zakomponovať  napríklad denim, menčester či rockerskú koženú bundu. Drsnosť materiálov sa dokonalé prepojí s jemnosťou farieb a vy si tak vytvoríte zaujímavý a najmä čistý, štýlový outfit.

Autor: Nina M.

Galéria: www.cellbes.sk