Vladivojna La Chia vydala album inšpirovaný filmom 8 hlav šílenství

Nezameniteľná speváčka, textárka, producentka, autorka filmovej a divadelnej hudby a výrazná osobnosť českej hudobnej scény Vladivojna La Chia vydáva ďalší zo svojich netradične poňatých filmových soundtrackov. Po hudbe a piesňam k filmu Nevinnost a seriálu Až po uši tentokrát pripravila v mnohom unikátny album inšpirovaný filmom Marty Novákovej 8 hlav šílenství, ku ktorému taktiež zložila hudbu. Nahrávka, na ktorej Vladivojna spolupracovala s Lucií Bílou, Lenkou Dusilovou, Anetou Langerovou, Otou Klempířem či Kittchenom, vyšla v piatok,  6. októbra vo vydavateľstve Supraphon a uvádza singel a klip Záře: http://y2u.be/6Qzc1920kpw. Slávnostný krst albumu sa uskutoční 15. novembra v Prahe.

VLADIVOJNA LA CHIA - 8 HLAV ŠÍLENSTVÍ

“Z hudobných motívov, ktoré vo filme zaznejú, som vytvorila skladby na básne Anny Barkovovej, o ktorej celý film je a  k ním  som prizvala niekoľko výrazných interpretov, vlastne celkom nesúrodú spoločnosť,” komentuje Vladivojna svoju novinku, pre ktorú sa jej podarilo získať veľmi pestrú a pre niekoho možno až prekvapivú paletu spevákov a speváčok.

Lucii Bílou budeme môcť počuť v dvoch úplne nových a odlišných polohách. Predstaviteľka filmovej hlavnej úlohy Aneta Langerová sa tu objavuje ako sólovo, tak i po prvýkrát v duete s Lenkou Dusilovou. Svoj hlas albumu požičalo aj pár výrazných mien súčasnej alternatívnej scény ako spevák rock metalovej kapely Insania Poly alebo postapokalyptický pesničkár Kittchen.

“Hudba k filmu ma veľmi bavila, ale priznám sam, že urobiť z Barkovovej básní pesničky, ktoré naspievajú tieto osobnosti, bola nakoniec jedna z najnáročnejších produkcií, aké som kedy zažila. Cítila som veľkú zodpovednosť voči všetkým tým ľuďom, ktorí na platni nakoniec sú. Zároveň to pre mňa bola ohromná výzva. Barkovovej básne sú totiž stále nesmierne silné a aktuálne. Zaslúžia si zhudobniť, “ dodáva Vladivojna, ktorá už čoskoro vyráža na koncertné turné s novým programom. Ten obsahuje taktiež niekoľko piesní z nového albumu. Vladivojna absolvuje turné v priebehu jesene a jari spoločne so svojím päťčľenným štvortriom 4Trio, ktoré okrem nej tvorí gitarista Aleš Bajger, violončelistka Terezie Kovalová, šansónová speváčka Sylvie Bee a bubeník Luboš Pavlík.

“Naše koncerty sú výnimočné tým, že všetky skladby hráme v aranžmánoch pre akustické nástroje. Takže skladby, ktoré sú na albume dosť pretkané elektronikou, sú v koncertnej podobe iné. Je to pre nás veľké dobrodružstvo a zábava, “ hovorí k živému hraniu Vladivojna.

Prvý koncert sa uskutoční v Kutnej hore v galérii výtvarného umenia Gask. Kapela chystá taktiež dva krsty. Ten prvý moravský bude v rámci významného festivalu Hradecký slunohrad, pričom pomyselným vrcholom bude 15. novembra krst v pražskom klube La Fabrika, na ktorom sa  predstavia hostia Aneta Langerová, Kittchen a ďalší: www.vladivojna.com/koncerty

ZDROJ: SUPRAPHON / SOUL FOR SHOW 2017
Foto: Michaela Džurná

 

 

Nadchádzajúce koncerty Vladivojna La Chia & 4Trio

  1. 10., Kutná Hora, GASK
  2. 11., Hradec n. Moravicí, Zimní slunohrad
  3. 11., Žďár na d Sázavou, Kafe u tety Hany – křest alba
  4. 11., Černošice, klub Kino
  5. 11., Praha, La Fabrika – křest alba, hosté Aneta Langerová, Kittchen
  6. 11., Ostrava, Parník
  7. 12. , Praha, Vánoce v Kaštany