Viete, čo hovoríte?

V živote sa každému z nás už naskytli chvíle kedy sme boli smutní, sklamaní, vyčerpaní ale aj zhrození z vecí, ktoré sa dejú okolo nás. Keď takéto situácie nastanú povieme niekedy veci, ktoré by sme inokedy nepovedali. Na náš život majú v dnešnej dobe najväčší vplyv slová, či už sú to slová rodičov, známych, nadriadených v práci ale aj všeobecné slová, ktoré si vypočujeme pri bežnom rozhovore s priateľmi. Tak isto na nás majú vplyv aj slová, ktoré vyriekneme my sami.

 

Každý z nás si chce udržať pozitívnu energiu a iba tie dobré myšlienky, ktoré nám vykúzlia úsmev na tvári. Mali by ste si uvedomiť, ktoré slová vám tento pocit udržia a ktoré vás naopak oberajú a dobrú náladu. Ak sa vám zdá, že ste v poslednom čase viac a viac vyčerpaní, smutní či frustrovaní, je tu niekoľko slov, ktoré by ste mali úplne ignorovať a nepoužívať ich aby ste si dobrú náladu a pozitívne myšlienky udržali.

 

Tieto slová, by ste určite mali odstrániť zo svojho slovníka:

Nie
Svoje myšlienky skúste formulovať tak, aby ste sa vyhli používaniu tohoto slova. Samozrejme sú situácie kedy slovo nie, je vo vašom slovníku potrebné. Čo sa ale týka nových vecí, skúseností či zážitkov, sem slovo nie nepatrí.

Nenávidím
Toto slovo vyjadruje náš maximálny deštruktívny pocit, ktorý práve prežívame. Aj keď sa nám to zdá ako slovo, ktoré počujeme bežne, nemali by ste ho povedať ani zo žartu. Takéto vyjadrenie pocitu môže mnoho ľudí okolo vás zraniť bez toho aby sme si to uvedomili. Pokiaľ to naozaj nie je nevyhnutné, skúste nenávidím nahradiť iným slovom.

Preklínam
Slovo má najväčšiu vážnosť v celom energetickom sektore. Určite ste už videli rozprávku, alebo film kde bolo toto slovo spomenuté a potom sa následne stalo niečo veľmi zlé. Nie je to iba výmysel, pri používaní tohoto slova sa môže stať, že reálne poškodíte osobu, proti ktorej ste toto slovo použili. Berte však na vedomie, že sila tohoto slova sa môže obrátiť aj proti vám.

Problém
Z častého používania slova problém sa môže stať, že sa na vás nejaký problém naozaj nalepí. Ak máte v živote menšie ťažkosti a neviete si s nimi poradiť, neberte ich ako problém, ale ako možnosť nájsť riešenie. Veci či situácie, ktoré nám do života privedú starosti sú prítomné takmer denne, mali by ste sa s nimi popasovať a brať ich ako výzvu prekonať samých seba.

Chudoba
Jedno zo slov, ktoré má najväčší vplyv na tvorbu našich myšlienok. Mali by ste si uvedomiť, že bohatí ľudia nestavajú ekonomiku nad rámec všetkého čo sa v ich živote deje. Finančná gramotnosť je dôležitá vec a je pre vás len prínosom, nemali by ste sa však na financie pozerať so strachom. Ak slovo chudoba používate často, zafixuje sa vám a zatvorí vám dvere pred rôznymi finančnými možnosťami.

Smrť
Slovo má na naše zmýšľanie a pocity negatívny vplyv. Zbavuje nás vitality, uberá o pekné spomienky, dokonca dokáže vyvolať aj depresie. Aby k takýmto veciam vo vašom živote nedošlo, skúste slovo smrť zo svojho slovníka úplne vymazať.

Sakra
Väčšina ľudí toto slovo použije takmer každý deň. Sakra a všetky ostatné slová od tohoto odvodené, sú silným magnetom pre zlú energiu. Ak nechcete aby vaše úsilie zlyhalo, toto slovo nepoužívajte, alebo sa ho snažte aspoň obmedziť.

Nikdy
Každý z nás predsa pozná príslovie „Nikdy nehovor nikdy“. Dokonca ani v dobrom slova zmysle by sme ho nemali používať. Keď človek povie nikdy, sám si tak ničí vnútornú harmóniu a zároveň sa tak oberá o životnú energiu.

Smola
Zaraďuje sa medzi slová, ktoré je doslova sprevádzané negatívnou energiou a pochmúrnym charakterom. Slovo šťastie nás naopak nabáda k úsmevu a k pozitívnemu vnímaniu situácií a vecí, ktoré sa okolo nás dejú.

Únava, unavený
Môžete byť naozaj unavený z práce, zo školy alebo zo situácie vo vašej rodine. Toto predsa všetci poznáme a chápeme. Mali by ste však vedieť, že fráza „Som unavený,“ vás pripravuje o vitalitu a chuť do života. Slovo únava by sa vo vašom slovníku nachádzať naozaj nemalo a mali by ste sa snažiť ho čo najskôr odstrániť.

Blázon
Aj keď sa nám zdá toto slovo neškodné a hravé, nie je to úplne tak. Používaním tohoto slova prikladáte starosti nie len sebe ale aj svojmu okoliu. Skúste ho nahradiť nejakým iným príznačnejším slovom, ktoré vás toľko nebude nútiť premýšľať či ste urobili správne rozhodnutie alebo bolo naopak veľmi zlé.

Nemôžem
Takmer všetky slová začínajúce sa na „ne“ a „nie“ veľmi ovplyvňujú silu reči. Ak sa u vás opakujú denne, podvedome si budete namýšľať že ste zlyhali a veci, ktoré ste si zaumienili nedokážete. Je lepšie povedať „Skúsim to znova“ ako používať zápory.

Beznádejne
Ak sa na niektoré situácie pozrieme spätne s odstupom zistíme, že naozaj neboli až také ťažké a komplikované ako sme si v tej chvíli mysleli. Keď máte zlý deň v práci, nemali by ste zabúdať na to, že to bol iba jeden zlý deň a nie celý život. Aby vo vašom živote viac nedochádzalo k ťažkostiam a komplikáciám, tomuto slovu sa vyhnite.

Priznajme si, že všetci sme už aspoň jedno z týchto slov niekedy povedali. Niekedy jednoducho nastanú situácie, kedy si nevieme pomôcť inak a tieto slová proste vyslovíme. Mali by ste však myslieť na to, že slová, ktoré sú povedané majú občas väčšiu váhu ako si sami myslíme. Skúste tieto negatívne slová nepoužívať a radšej ich zameňte za iné. Predsa len, k tomu aby sme boli šťastní najprv potrebujeme začať od seba a od svojej pohody.

Autor: aka
Zdroj: psycho.sk
Foto: Shutterstock