Viete ako začať fungovať po dovolenke?

Poznáte to. Tak ako pomaly sa vlečie čas počas práce, tak rýchlo ubehne vtedy, kedy máte čas len pre seba, pre svoju rodinu či priateľov. Dovolenka, pocit pohody a relaxu je „fuč“ a vy máte znova začať pracovať. Ale ako nabehnúť znova do „normálneho“ života, keď ste ešte myšlienkami pod slnečnými palmami?     

Často však ide iba o to, kde pracujete, v akom kolektíve ľudí a podobne. Ak pracujete s ľuďmi, ktorí sú pre vás doslova ako rodina, je viac než isté, že za pár hodín „zabudnete“, že ste vôbec v práci. A práve pozitívna nálada kolegov, dialógy či úsmevné príhody porazia všetku lenivosť, ktorú ste si z dovolenky priniesli. Naopak, horšie to už budú mať tí, ktorí nemajú také šťastie na dobrosrdečných a dobroprajných kolegov, ktorí len zazerajú, odkiaľ ste sa vrátili a prečo ste to a to nespravili.
Dovolenka je predsa čas na oddych. Čas na to, aby sme sa trošku zastavili a prešli na iné myšlienky. Čas na to, aby sme sa o čosi viac venovali svojej rodine či priateľom. Tzv. reset, ktorý potrebuje určite každý z nás. A tobôž po (letnej) dovolenke. Preto, milé dámy, milí páni, užívajte si dovolenkový čas naplno. Zabudnite na všetky pracovné povinnosti či možno niekedy aj otravných kolegov a užívajte si ten čarovný okamihov, ktorý prebieha práve TERAZ.

A vlastne, aký je recept na to, ako začať život po dovolenke? To všetko je podľa mňa v tom, ako sa k životu a k svojej práci postavíme. Ak pre nás práca je možno niekedy aj „dovolenka“, kde pracujeme, ale cítime sa, akoby sme ani nepracovali, to je tá najlepšia cesta, akou sme sa mohli vydať. No ak je pre nás práca len pojem, kde musím ísť, kde musím robiť, kde musím počúvať a kde musím trpieť, radšej to zanechajme. Veď život je len jeden a nepremrhajme ho len tak.

Preto recept na štart do nového týždňa je v každom jednom z nás. Možno sme to ani nevedeli. 🙂

Autor: Miriama L.
Foto: Shutterstock

dovolenka