V čom sú aviváže z Rakúska a Nemecka lepšie?

Ľudia, ktorí vyskúšali aviváže z Rakúska a Nemecka, sa k nim radi opakovane vracajú. Mnohí z nich prestali nakupovať aviváže na Slovensku úplne a sú verní len rakúskej alebo nemeckej kvalite. Prečo je to tak? Ak ste už takéto prostriedky do prania pridávali, pravdepodobne budete poznať odpoveď. V prípade, že ste rakúske či nemecké aviváže zatiaľ nevyskúšali, prezradíme vám, prečo sa tešia takej popularite.

Akú úlohu má aviváž pri praní
Aviváž sa do prania pridáva z viacerých dôvodov. Vďaka obsahu účinných látok tkaninu oblečenia nielen rýchlejšie vysuší, ale tiež zjemní, čím robí bielizeň mäkšou a príjemnejšou na dotyk. Keďže po použití aviváže je na bielizni menej hlbokých záhybov, vypraná tkanina je poddajnejšia, čo následne uľahčuje žehlenie.

Dobrá aviváž tiež zabraňuje vzniku elektrostatických nábojov, predstavujúcich priam magnet na nečistoty. Objavujú sa u mnohých syntetických tkanív (najmä u tých, čo sú vyrobené z polyesteru a polyamidu). Ďalším bonusom, ktorý so sebou prináša používanie aviváže, je krásna vôňa a sviežosť oblečenia. Tá pri kvalitných avivážach vydrží celé týždne.

Samozrejme, existujú typy materiálov, pri ktorých sa používanie aviváže neodporúča. Ide o to, že niektoré typy tkanín, napríklad froté uteráky, funkčná termobielizeň a membránové oblečenie by sa takýmto spôsobom znehodnotili a stratili by svoje jedinečné savé vlastnosti. Preto si vždy pred praním danej veci overte, či je použitie aviváže na mieste. Rovnako postupujte pri výbere vhodnej aviváže pre ľudí trpiacich alergiami alebo atopickým ekzémom. Aviváže totiž často obsahujú rôzne zložky v podobe parfumov, optických zjasňovačov či farbív, na ktoré môžu byť títo jedinci citliví.

V čom spočíva úspech aviváží z Rakúska a Nemecka
Viaceré testy potvrdili, že produkty vyrobené na západe pre domáci trh sú kvalitnejšie ako drogéria predávaná na Slovensku. Jedná sa pritom o tie isté značky výrobkov. Práve to je dôvodom, prečo ľudia nakupujú rakúske aviváže a nemecké aviváže známych mien ako napríklad Lenor, Silan, Frosch, Dr. Beckmann a ďalšie. Výskumy totiž ukázali, že účinné látky v pracích alebo čistiacich prostriedkoch sú v produktoch uvádzaných na slovenský trh koncentrované v menšom množstve. To sa v konečnom dôsledku odráža aj vo výsledkoch prania, čo zistili samotní spotrebitelia.

Azda najvýraznejší rozdiel, ktorý používatelia aviváže z Rakúska alebo Nemecka uvádzajú, je dlhotrvajúca vôňa bielizne. Navyše, po použití takejto aviváže sú veci o poznanie hebkejšie, príjemne voňajú a ľahšie sa žehlia. Vďaka vyššiemu obsahu účinných zložiek ich stačí pridávať do prania v menšom množstve, čo znamená, že v konečnom dôsledku šetria rodinný rozpočet. V celkovom hodnotení môžeme povedať, že aviváže z Rakúska a Nemecka si svoju dobrú povesť získali oprávnene.

 

Zhrnutie výhod rakúskych a nemeckých aviváží:

  • vyššia účinnosť aj pri nižších dávkach,
  • dlhšie trvajúca vôňa bielizne,
  • výraznejšie zmäkčenie oblečenia,
  • pretrvávajúca hebkosť a sviežosť,
  • ľahšie žehlenie a ochrana pred statickou energiou.

 

Bohatý výber – vysoká kvalita
Každému vyhovuje niečo iné a preto vyhlásiť, že konkrétny výrobok je najlepšia aviváž zo všetkých, je samozrejme, nereálne. Našťastie, v sortimente rakúskych a nemeckých aviváží predávaných na Slovensku si určite vyberiete. Medzi základné kritériá, o ktoré by ste sa mali opierať, patrí najmä to, či je aviváž bez farbív, konzervačných látok, či poskytuje ochranu farieb a v neposlednom rade aj to, aký účinok na bielizeň má. Pokiaľ hľadáte špeciálnu aviváž pre deti alebo alergikov, určite si všímajte označenie „Sensitive“, ktoré majú špeciálne aviváže určené pre citlivých jedincov.

Ďalším určujúcim faktorom pri výbere aviváže je vôňa. Široký sortiment najrozličnejších vôní, aký ponúkajú  aviváže z Rakúska alebo Nemecka, umožňuje pohodlný a bezproblémový výber a to bez ohľadu na to, či dávate prednosť sviežim alebo skôr výrazným, ťažším vôňam. Ekologicky zmýšľajúci spotrebitelia zas vyhľadávajú aviváže so bilogicky ľahko odbúrateľným zložením, ako je napríklad Frosch bio aviváž s výťažkami bavlny, obsahujúca tenzidy výlučne rastlinného pôvodu.

Za kvalitou nemusíte cestovať do zahraničia
Mnohí ľudia sú ochotní kvôli hodnotnejším produktom absolvovať zdĺhavú cestu za nákupom priamo do Rakúska alebo Nemecka. Pre väčšinu spotrebiteľov sú však takéto výlety neekonomické. Našťastie existuje online drogéria myAustria.sk, ktorá výrobky, za akými by ste inak museli cestovať, ponúka priamo na e-shope. Okrem množstva drogérie v rakúskej a nemeckej kvalite umožňuje návštevníkom vybrať si zo širokej palety obľúbených aviváží a nechať si doručiť celý nákup pohodlne až domov.

Zdroj: Ján Č.

V čom sú aviváže z Rakúska a Nemecka lepšie?