Už máte svoj SodaStream? Tieto iskrivé nápoje musíte ochutnať!

Keď je smäd veľký, nič ho lepšie nezahasí ako čerstvá sóda. Ak do nej pridáte sirup a ďalšie chutné ingrediencie, získate lahodné nápoje na všetky možné príležitosti.

 

Kto raz skúsil SodaStream, už ho jednoducho chce mať navždy. Pokiaľ ho doma ešte nemáte, je najvyšší čas prestať vláčiť fľaše so sýtenou vodou z obchodu a zájsť si po niektorý z prístrojov na najbližšie predajné miesto, alebo si ho objednať online. A rovno pridajte ešte jeden aj pre vašich blízkych, nech si aj oni doprajú bublinky, kedykoľvek na ne dostanú chuť. So SodaStreamom a jeho sirupmi môžete každý deň mixovať iný nápoj – a hlavne bez robotického barmana

 

Čučoriedkové mojito

Čučoriedky dáme do pohára, jemne popučíme, zalejeme sirupom, pridáme mätu, ľad a pre alko verziu rum. Zalejeme čerstvou sódou a ozdobíme čučoriedkami.
Tip: Takto môžete spraviť mojito z každej ovocnej príchute sirupu SodaStream. Dajte nám vedieť, ktorá vám chutila najviac!

 

Limoncello kokteil

Zarobíme citrónovú sódu podľa návodu. Pamätajte: vždy iba sirup do sódy! Limoncello v pohári zalejeme proseccom a dolejeme citrónovou sódou. Kolieska citróna obalíme v cukre a nasucho krátko skaramelizujeme na horúcej panvici. Nápoj ozdobíme kolieskami citróna a podávame.

 

Pomarančový gin tonic

V šejkri pretrepeme šťavu s ginom a nalejeme na ľad v pohároch. Sódu s príchuťou Tonic zarobíme podľa návodu, dolejeme do pohára a ozdobíme kolieskami limetky.

Ďalšie kombinácie, ktoré sa oplatí skúsiť:
Mäta + stonkový zeler + SodaStream Waters Zeros Limetk
Pripúšťame, že stonkový zeler nie je práve klasická ingrediencia do nápojov, no ráno po ťažkej noci oceníte jeho účinky. Odporúčame stonku viackrát narezať, aby pikantná chuť zeleru a jeho účinné látky rýchlejšie prešli do nápoja.
Alkoholická verzia: s ginom

Rozmarín + jahody + SodaStream sirup Lesné plody
Pošlite Marušku po jahody a prinesie vám ich – z obchodu. O lesných môžete len snívať, alebo si ich vychutnať v kombinácii s rozmarínom a vo verzii pre dospelých s poriadne vychladenou vodkou.

Zázvor + kurkuma + SodaStream Waters Fruits Marakuja/Mango
Bude to sladké, bude to hrejivé a bude to veľmi dobré. Ak je to na vás príliš, zjemnite chute trochou kokosového alebo mandľového mlieka… alebo pridajte Malibu likér.

Ananás + SodaStream Sirup Cola
Zarobte ochutenú sódu (sirup do bubliniek, nezabudnite!), pridajte kocky ananásu a dajte deckám. Vy si môžete doliať kvalitným rumom alebo whiskey.

Granátové jablko + šalvia + SodaStream Sirup Ružový grep
Ako chutia prskavky? Mierne podrvte zrniečka granátového jablka, lístok – dva šalvie a zalejte silne perlivou sódou so sirupom Ružový grep. S bielym rumom to bude iná inšpirácia!

Škorica + klinček + SodaStream Sirup Čerešňa
Voňavý a vianočný bude nápoj s korením, bez ktorého by sviatky ani nevedeli, kam majú prísť. Najmä dámam bude chutiť s griotkou, ale skúste aj vaječný likér – stojí to za to!

Bazalka + maliny + SodaStream Waters Fruits Brusnica/Malina
Čerstvé alebo mrazené maliny rozvarte v hrnci na kašu, nalejte do pohára, pridajte bazalku, zalejte ochutenou sódou (Nezabudli ste? Sirup ide do hotovej sódy). S pár kvapkami kvalitnej borovičky dostane tento nápoj nový rozmer.

Podarila sa vám iná chutná kombinácia? Podeľte sa o svoje overené kombinácie na FB SodaStream.Slovakia.

 

Zdroj: Silvia K.
Foto: shutterstock, sodastream