Toto je 5 horúcich trendov na jar 2019

prstene

I keď to v našich zemepisných šírkach príliš jarne nevyzerá, najznámejšie módne domy nám už stihli skrz prehliadkové móla predstaviť tie najväčšie trendy jari 2019.  Na svoje si príde každý – milovník klasiky, ale aj človek, ktorý rád experimentuje. Poďme sa teda pozrieť, aké oblečenie a šperky budú módnym reťazcom vládnuť tento rok.

Od hlavy až po päty v neutrálnych farbách
Možno si ešte pamätáte na trend kombinovania rôznych druhov denimu. Túto jar však odtiene modrej vystriedajú neutrálne farby. Outfity, ktoré pozostávajú iba z kúskov v nude odtieňoch predstavili viaceré svetoznáme módne domy.

Takýto pomerne jednoduchý styling skvele doplníte napríklad výraznými zlatými náušnicami. Do módy sa znovu vrátili klasické kruhy, takže ak ich máte schované niekde na spodku vašej šperkovnice, práve teraz je ten správny čas na to, aby ste ich opäť nechali zažiariť.

V hlavnej úlohe sieťovina
Sieťované pančuchy či silonky nie sú v ženskej móde žiadnou novinkou. Dizajnéri sa však rozhodli použiť sieťovinu aj na iné časti odevu. Po mólach sa tak premávali modelky napríklad v šatách, ktoré vyzerali ako utkané z rybárskej siete! No keďže by bol takýto kúsok samostatne nenositeľný, najlepšie ho využijete práve pri vrstvení. Oblečte si svoje obľúbené jednoduché šaty, prehoďte cez ne niečo sieťované a ste bleskovo trendy.

Nestarnúce bodky
Vzor bodiek je naozaj nestarnúcou klasikou. Pôsobí žensky, romanticky a bodkovaná sukňa, nohavice či tričko dokážu outfit povzniesť na úplne inú úroveň. Dalo by sa povedať, že bodky z našich šatníkov vlastne nikdy nevymizli, to len dizajnéri pri tvorbe svojich kolekcií presadzovali iné vzory. Túto jar sa však k tejto klasike opäť vrátili, a preto sa v obchodoch môžeme tešiť na bodkovanú záplavu.

Rozkvitnutá záhrada
Prejdime teraz zo sveta šiat do sveta šperkov. Aj tam nájdeme mnoho nových trendov. S jedným z nich dokonca rozkvitnete. A to za akéhokoľvek počasia.

Šperky s motívmi kvetov sa začínajú objavovať na šperkoch čoraz viac. Kvetiny na zlatých či strieborných náušniciach, výrazné náhrdelníky obsypané najrôznejšími rastlinkami či minimalistické prstienky a náramky s rovnakým motívom sú skvelou voľbou, a to nielen na jarné obdobie. Váš outfit bude vďaka nim pôsobiť nežne a žensky a dokonca, ak ste sa ako dieťa túžili stať vílou, s takýmto milým doplnkom sa vám to môže aspoň na pár hodín denne splniť.

prstene

Stackable prstene
Aj v poslednom bode ostaneme pri šperkoch. Stackable prstene sú malé prstienky, ktoré na svojich prstoch môžete vrstviť tak, ako len chcete. Pri tomto trende však bez obáv môžete uplatniť staré známe čím viac, tým lepšie. Stackable prstene sú jednoduchým, no naozaj efektným doplnkom. A majú jednu veľkú výhodu –  ľahko sa kombinujú i so svadobnými obrúčkami.

Zdroj: Marek L.

prstene