Topánky s letným nádychom

Vôňa leta a opaľovacích krémov v človeku vzbudzuje radostný pocit a dobrú náladu. Významný podiel na to celom má aj fakt, že konečne nemusíme riešiť neviem koľko vrstiev oblečenia. Holé nohy s ľahkými letnými sandálmi sú jednoznačne jedným z najväčších benefitov blížiaceho sa leta.

 

Ešte stále sú u mnohých populárne flip-flopy, ale noha si aj v lete zaslúži stabilitu a kvalitnú obuv. Rozhodne sa ich nemusíte zbaviť, ale nie je od veci mať viacero druhov obuvi a náležite ich striedať.

Môžete ich nosiť často, ale nie stále
Flip flopy aj napriek tomu, že mnohým z nás môžu pripadať mimoriadne pohodlné, nie sú vhodné na nepretržité nosenie. Pocit pohodlnej topánky je v tomto prípade zdanlivý, pretože pri chôdzi ich neustále pridržiavame prstami, sú pomerne nestabilné a preto je chôdza pre celé naše telo oveľa väčšou záťažou. Pri výbere tohto typu obuvi si určite nekupujte lacné varianty, ktoré sú vyrobené z umelých materiálov, ktoré pre chodidlá nie sú vhodné.

Aj napriek tomu, sa noseniu flip flopov nemusíme obávať, práve naopak mali by sme si ich vychutnávať a užívať. Majú v sebe veľkú dávku neformálnosti a letnej atmosféry. Koniec koncov, existujú aj kožené flip flopy s anatomicky tvarovanou podrážkou.

 

Aj do voza aj do koča
Kvalitné remienkové sandále sú určite vhodnejšie aj na dlhšie nosenie. V ideálnom prípade by mali byť z prírodných materiálov, aby sa v nich noha nepotila, a aby ste predišli nežiadaným kožným problémom. Koža, textil, semiš. To všetko sú vhodné materiály pre pohodlné a zdravé nosenie.

Jemné remienky sú vhodnejšie na štíhle chodidlá, do ktorých sa zbytočne nezarezávajú a nevytvárajú tak nepekné „faldy“ na chodidle. Ak máte širšie chodidlo nezdráhajte sa navštíviť predajňu so zdravotníckou obuvou. Aktuálne aj takýto typ topánok vie byť šik a moderný. Každopádne môj názor je, že pokiaľ ide o topánky prvoradé je pohodlie a zdravotné hľadisko – predsa len nohy nás nosia celý život deň čo deň a preto si rozhodne zaslúžia to najlepšie.

 

Autor: AVE
Zdroj foto: pinteres