Tomáš Klus prichádza s novým albumom Proměnamě

Český pesničkár Tomáš Klus a jeho Cílová skupina prichádza na hudobný trh s novým albumom Proměnamě. Po tituloch Cesta do záhu(d)by, Hlavní uzávěr splínu a Racek je to už jeho štvrté dielo, ktoré v priebehu šiestich rokov priniesol svojim fanúšikom. O niekoľko dní sa tiež vydá na cesty po Česku a Slovensku, kde v priebehu necelých dvoch mesiacov absolvuje 24 koncertov v rámci rovnomenného turné.

Album Proměnamě, na ktorý čakali Klusovi fanúšikovia od toho posledného takmer tri roky, sa do predaja dostal v pondelok 24. marca. Obsahuje 16 pesničiek a očakáva sa od neho podobný úspech ako od albumu Racek. Z toho sa predalo viac ako 60-tisíc kusov. Album Proměnamě neobsahuje len disk s hudbou, ale aj malý bonus. Súčasťou balenia sú totiž aj farbičky, ktorými môžu majitelia vyfarbiť priložený čiernobiely plagát. Ďalším malým bonusom je aj nálepka so šiestimi čiernobielymi lupeňmi. „Je to prvá hudba, ktorá má svoju farbu,“ vysvetlil Klus. Na albume s Klusom a jeho Cílovou skupinou (Jiří Kučerovský, Jan Lstibůrek, Petr Škoda) spolupracovali aj viacerí hostia (Josef Buchta, Jan Steinsdörfer, Martin Volšický, Detský zbor Paprsek a ďalší). „S novým albumom prichádza na svet aj moje nové ja. Kráčame ruka v ruke s kožou na trh v radostnom očakávaní všetkého, čo život prináša. Teším sa na zdieľanie poznania i konštruktívnu kritiku, pretože sa vnímam ako súčasť celku, ku ktorému sa nedá ísť inak ako hľadaním toho, čo sa nám postrácalo v starom Babylone, alebo spoločnej reči,“povedal Tomáš Klus o svojom čerstvom hudobnom prírastku. Fanúšikovská základňa Klusa sa mohutne rozrastá nielen v jeho rodnom Česku, ale aj na Slovensku. Necelé dva mesiace pred jeho slovenskou časťou Proměnamě Tour, kde absolvuje 6 koncertov, je už teraz vypredaný jeden z dvoch bratislavských koncertov a tiež koncert v Trenčíne.

Zoznam piesní albumu Proměnamě:

Jsem, První píseň, Oblomov, Amores Perros, Vločka, Napojen, Procit, Narozeninovál, Pan Toffel, Nezapomínej, Žezlo, Taneční, Žabí král, Noe, Napojen II., Anna.

Koncerty Proměnamě Tour 2014 na Slovensku:

19. 5. – Bratislava
20. 5. – Bratislava (vypredané)
22. 5. – Žilina
23. 5. – Trenčín (vypredané)
26. 5. – Nitra
27. 5. – Banská Bystrica