Thomas Puskailer má novú skladbu Kapučino, vyráža s ňou na turné!

Spevák Thomas Puskailer miluje kávu natoľko, že sa stala inšpiráciou pre novú  skladbu s pozitívnym názvom „Kapučino“! Pri jej tvorbe spojil sily s uznávaným textárom Martinom Sarvašom. Ten do slovenčiny pretextoval Thomasov anglický text. Klip sa nakrúcal v centre Bratislavy a v kaviarni, kde si usmiaty spevák pochutil na perfektnom kapučine. Nový singel predstaví Thomas Puskailer na NAŽIVO TOUR po celom Slovensku, ktoré štartuje zajtra v Nitre!

Thomas Puskailer má novú skladbu pre kávičkárov! „Kapučino“ produkoval Ľuboš Brtáň, ktorý v nej hrá aj na gitare a postaral sa aj o hudobný mix songu. Bicie a perkusie nahral David Juraj Raši, basu Martin Kapusník. Mastering skladby mal na starosti Jiří Paška v Biotech Studio. Autorom hudby je sám Thomas, text do slovenčiny pretextoval Martin Sarvaš.

„Pôvodná skladba sa volala Cappuccino, to je v preklade Kapučino. Milujem Kapučíno a ma to inšpirovalo napísať pesničku. Je to ľahká pozitívna príjemná skladba o mojom obľúbenom nápoji. Je to vynikajúci drink vždy, keď sa potrebujem nakopnúť. Alebo si ho užívam ako odmenu a po jeho vypití som spokojný. Kapučíno môže zachrániť svet a všetci, čo majú radi kávu ma určite pochopia. Oslavujem tento nápoj v pesničke. Niektorí ľudia spievajú o láske alebo o bolestivom rozchode a ja som sa tentokrát rozhodol spievať o radosti, že pijem Kapučíno,“ vysvetľuje s úsmevom Thomas Puskailer.

Link na nový klip Kapučino: https://www.youtube.com/watch?v=dgQumcaMixY&feature=youtu.be

Song má už aj nový kávičkový klip, ktorý sa nakrúcal v centre Bratislavy. Videoklip zastrešilo mladé zoskupenie ľudí, ktorí fungujú pod názvom „And Yet It Moves“ a venujú sa audiovízii. Režisérom a zároveň kameramanom bol Martin Faragula. Na scenári sa podieľali všetci tvorcovia spolu s Thomasom. Produkciu videoklipu zastrešila Simona Hahnová.

„Pesnička je v podstate o láske ku kapučínu, bez kávy je skrátka deň horší. Snažili sme sa  tak koncipovať aj samotný klip. Najskôr je Thomas sám doma, nervózny, nevyspatý, potrebuje svoju kávu. Pesnička je veľmi energická, a preto sa nám do klipu hodili aj tanečníci v kaviarni, ktorí si zahrali úlohu čašníkov a pripravili Thomasovi kávu, po ktorej sa to otravné ráno zmenilo na skvelý deň. Ale Thomas sa v rámci príbehu ocitol v situácii, kedy mu odriekla kapela večerný koncert a tak si išiel hľadať Thomas hudobníkov do ulíc. Klip končí samotným koncertom v kaviarni Mondieu Laboratoire s hudobníkmi, ktorí ho zaujali v uliciach mesta. Nakrúcanie s Thomasom bolo také, aký je samotný Thomas. Veľmi energické, príjemné, zábavné a navzájom sme sa dopĺňali,“ opisuje vznik klipu Simona Hahnová.

V klipe účinkuje Thomas a jeho kapela v zostave gitarista Ľuboš Brtáň, bubeník Pavel Rak, basgitarista Martin Kapustník a tanečná skupina Phantoms crew.

„Nakrúcali sme tri dni, celý tím bol skvelý a profesionálny. Veľmi som si to užil a som rád, že som stretol týchto šikovných mladých ľudí. Teším sa, že sme filmovali v kaviarni Mondieu Laboratoire v centre Bratislavy, kde robia perfektné kapučino,“ neskrýval radosť Thomas Puskailer.

Nový song predstaví hviezda relácie Heslo a Ranných novín TV Joj aj na turné. Po úspešnom „Po Slovensk(i)y Tour“ v 2017 si pre fanúšikov po celom Slovensku pripravil ďalšiu dávku pozitívnej energie v NAŽIVO TOUR. Tentokrát zahrá výber najobľúbenejších svetových hitov, na ktorých vyrastal. Nebudú chýbať ani súčasné skladby a Thomasove autorské piesne. Sympatického speváka bude sprevádzať kapela zostavená z domácich špičkových hudobníkov.

„NAŽIVO TOUR bude kolekcia piesní, ktoré mi robili a stále robia radosť. Skladby, ktoré definujú moju osobnosť a energiu. Preto som sa rozhodol pre toto turné, aby som ľuďom priniesol dobrú náladu a pozitívnu energiu, ktorú čerpám práve z hudby,“ vysvetľuje Thomas Puskailer.

Na aktuálnej šnúre bude Thomas spievať nielen po slovensky, ale aj po anglicky a po nemecky. Nenechajte si ujsť NAŽIVO TOUR, ktoré je určené všetkým generáciám! Vstupenky na Thomas Puskailer NAŽIVO TOUR si môžete kúpiť  v pokladniach miest jednotlivých koncertov. Všetky informácie nájdete na: www.thomaspuskailer.com alebo www.facebook.com/puskailerthomas/events/

Thomas Puskailer NAŽIVO TOUR

19.5. – Nitra, Bistro Bearded Brothers
26.5. – Trenčín Piano Club
8.6. – Šaľa, City Cafe Šaľa
27.6. – Prešov, Zwicker Reštaurácia
28.6. – Bardejovské Kúpele, Hotel Astória
29.6. – Svidník, Pešia zóna, ul. centrálna
30.6. – Vranov Nad Topľou, Café Moon
29.9. – Bratislava, Stará Tržnica
17.11. – Nováky, Nám. SNP

Autor: Nora Krchňáková
Foto: And Yet It Moves