Svetoznámy Moscow City Ballet zatancuje romantický balet Labutie jazero aj v tomto roku.

Moscow City Ballet založil v roku 1988 slávny  ruský choreograf Viktor Smirnov – Golovanov. Vo svojej tvorbe nadväzuje na svetoznámu  klasickú  ruskú baletnú školu, ktorú  veľkým dôrazom obohacuje o silný emocionálny zážitok z tanca. Umelci  okrem technicky precíznych výkonov tancujú naozajstné príbehy plné citov, vášne a energie. Moscow City Ballet je najčastejšie  hosťujúcim baletným súborom sveta. S nadšením mu tlieskali priaznivci baletu na všetkých kontinentoch.

Pán Viktor Smirnov-Golovanov sám hovoril: „Stávam se všetkými postavami mojich  choreografií, dýcham s nimi a všetko prežívam naplno. To isté však vyžadujem aj od svojich tanečníkov. Maximálne nasadenie a hlboké vcítenie do postavy.“ Práve vďaka veľmi osobnému prístupu Viktora Smirnova – Golovanova, čaká divákov vždy skvelý zážitok, ktorý osloví tak ako tancujúcich profesionálov,   tak aj laikov.

Bez názvu(764)

Po  smrti slávneho ruského choreografa a zakladateľa Moscow City Ballet p.Viktor Smirnov-Golovanova v Apríli 2013, vedie balet v pozícii umeleckej riaditeľky jeho verná manželka pani Ludmila Neroubashchenko, ktorá zavíta s baletom do Bratislavy už po druhýkrát.

Po úžasne obrovskom úspechu predstavenia Labutie jazero v minulom roku nás ďalšie predstavenie čaká aj tento rok, a to v predvianočnom čase, opäť v podobe  svetovej klasiky- romantický balet Labutie jezero – základný kameň  klasickej  ruskej  baletnej školy.

 

Labutie jezero od Petra Iljiča Čajkovského je jedno z najznámejších baletných diel na svete. Javisko plné ladných baletiek – labutí – vznášajúcich sa  na špičkách nad „hladinou“ pódia patrí k úplným základom baletnej klasiky. Labute sa dostali na svetové javiská po prvýkrát  už v roku 1877, a ani viac ako 130 rokov  im nič neubralo na kráse a sile romantického príbehu.  Týmto klasickým dielom bol inšpirovaný aj  úspešný hollywoodský film Čierná labuť s Natáliou  Portman v hlavnej  úlohe, ktorá za ňu dokonca   dostala cenu Oscara.

Moscow City Ballet sa stáva už tradičným predvianočných zvykom.  Nechajte sa aj vy uniesť rozprávkovým a  romantickým  príbehom o krásnej princeznej   Odette a divokej a vášnivej čiernej  labuti Odilii. Mladý princ  bude uväznený  v nástrahách vášne a lásky a diváci sa budú môcť tešiť na krásný večer plný dokonalých baletných výkonov a strhujúcej hudby.

JVS Group Vám prináša príbeh plný lásky, vášne, strhujúcej hudby a  dokonalých baletných výkonov a to prvú adventnú nedeľu.

SL12

Vstupenky  sú už k dispozícii v sieti  Ticketportal v cenách:

VIP: 65,-€
DIAMOND: 55,-€
PLATINUM: 48,-€
GOLD: 38,-€
SILVER: 30,-€
BRONZ: 25,-€
GREY: 19,-€