Štýlové kombi, ktoré sa k vám bude hodiť

Veľa mužov tvrdí, že my ženy nevieme šoférovať veľké autá. My však vieme, že to skrátka pravda nie je. V riadení SUV je medzi nami veľa preborníčok. Ale čo tak zavrieť mužom ústa tým, že si vyskúšate aj veľké kombi, v ktorom môžete odviezť naraz až osem pasažierov?

S novým modelom Opel Vivaro Combi bude vaša výprava s deťmi a ich kamarátmi či jazda na dovolenku s partiou kamarátok bezpečná, úsporná a ešte k tomu aj poriadne štýlová. Tomuto autu sme sa pozreli bližšie pod kapotu aj na lak a prinášame vám stručný prehľad, čím sa môže pochváliť.

Srdce auta, ktoré podáva najlepší výkon vo svojej triede

Aj keď je motor asi to posledné, čo nás pri výbere auta zaujíma, v prípade Vivara Combi treba jeho „železné srdce“ určite spomenúť. Auto totiž dostalo vo vienka dva novovyvinuté dieselové motory, ktoré dosahujú najlepšie hodnoty výkonu, spotreby paliva a emisií CO2 vo svojej triede. Je na vás si zvoliť, aký motor sa bude do vašej domácnosti najviac hodiť. Vivaro ponúka na výber verziu s motorom 1.6 CDTI (s výkonom 66 kW/90 koní alebo 85 kW/115 koní) a skutočnú revolúciu predstavuje alternatíva s najnovším turbodieselom s dvojstupňovým preplňovaním 1.6 BiTurbo (s ešte vyšším výkonom 88 kW/120 koní alebo 103 kW/140 koní). Môžete si byť isté, že toto auto bude maximálne ohľaduplné voči vašej peňaženke a tiež životnému prostrediu. Nové Vivaro je oproti svojmu predchodcovi výrazne ekonomickejšie a tiež ekologickejšie s nižšími emisiami CO2. Vivaro Combi prichádza vylepšené aj v oblasti bezpečnosti a pohodlia pre vás a vašu rodinu. Postarali sa o to nové asistenčné systémy – kombinovaný tempomat a obmedzovač rýchlosti, parkovací pilot, ktorého väčšina z nás určite ocení, a úplnou „vychytávkou“ je aj zadná kamera či veľké konvexné zrkadlo zabudované v slnečnej clone pasažiera.

Opel Vivaro_LPZ(1)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Všestranný spoločník na cestách

Vivaro Combi sa vám zíde v mnohých situáciách. Či už potrebujete priestranné a komfortné auto na cestovanie s veľkou rodinou na dovolenku, alebo hľadáte štvorkolesového spoločníka pre vašu partiu na dámske jazdy, do jeho útrob sa zmestí skutočne veľa. A vďaka flexibilnému vnútornému konceptu sedadiel sa dokáže behom pár minút zmeniť na auto, aké v danej chvíli presne potrebujete. Môžete si jednoducho vybrať, aký veľký priestor venujete pasažierom a koľko miesta si necháte na batožinu či náklad. A tak sa môže zo štýlového prepravcu až deviatich osôb s veľkorysým základným priestorom na batožinu (1,8 m3) stať na počkanie plnohodnotná dodávka napr. na sťahovanie či prevoz väčších vecí do domácnosti, do ktorej sa zmestí náklad o objeme až neuveriteľných 6 m3. Druhý a tretí rad sedadiel môžete úplne jednoducho a bez väčšej námahy vybrať. Ak plánujete dovolenku a chcete ísť maximálne šiesti, nie je problém urobiť si z auta 6-miestne kombi a vytvoriť si vzadu priestor, kde pokojne zložíte stany, bicykle, lyže či nafukovací čln. A ak sa vám nechce sedadlá vyberať úplne, počas výletov si môžete zväčšiť priestor na naloženie batožiny aj sklopením operadiel tretieho radu sedadiel.

kabina_LPZ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Maximálne pohodlie a neprehliadnuteľný šmrnc

Kabína nového Vivara sa pýši mnohými praktickými detailmi, ktoré počas dlhých ciest do neznáma ako šoférky určite oceníte. Palubná doska obsahuje množstvo odkladacích priečinkov, ktoré my ženy milujeme, a pod sedadlom spolujazdca sa ukrýva ďalší extra priestor na batožinu s objemom až 42 litrov. Vivaro umožňuje okamžité spojenie so svetom vďaka najmodernejšej technológii infotainmentu Opel IntelliLink. Ten zahŕňa 7-palcovú farebnú dotykovú obrazovku, pripojenie telefónu cez Bluetooth a vylepšenú, ľahko ovládateľnú navigáciu. Samostatné ovládanie kúrenia alebo klimatizácie na zadných sedadlách len zvýrazňujú prednosti tohto nového spoločníka za novými zážitkami. A tak ako je nové Vivaro Combi pohodlné vo vnútri, je aj elegantné a trendové navonok. Exteriér s výraznou maskou chladiča, zreteľnými svetlometmi, LED svetlami na denné svietenie v tvare krídla ako aj charakteristický motív čepele po stranách karosérie padne do oka jednoducho každému. Ak sa rozhodnete stať majiteľmi tohto deväťmiestneho, výkonného „tátoša“, môžete si byť isté, že rovnako neprehliadnuteľné na cestách s ním budete aj vy.

Viac sa dočítate na www.opel-uzitkove.sk.