Stálica slovenského rocku skupina AYA nahráva nový singel!

Ani po 20. rokoch neopustila skupinu AYA múza a chuť tvoriť, práve naopak! Po aktívnom lete sa stálica slovenskej rockovej scény pustila do novej tvorby. Známi rockeri sa začiatkom jesene zatvorili v nahrávacom štúdiu a pracujú na singli o láske! Fanúšikovia sa na novinku z dielne AYA môžu tešiť koncom októbra.

Slovenská rocková kapela AYA má za sebou koncertné leto. Stihla mnohé festivalya podporila tiež benefičný koncert „Na kolesách proti rakovine 2013“. Hneď potom sa sympaťáci zo skupiny AYA pustili do tvorby nového singla! Novinka v modernom rockovom štýle bude o potrebe lásky v našich životoch.

„Pracujeme na novom singli, ktorý sme veľmi starostlivo a demokraticky vybrali spomedzi 13-tich pesničiek. Uvedomujeme si, že „vypustiť do sveta“ novú pesničku je obrovská zodpovednosť voči fanúšikom. Preto sa nechceme zbytočne unáhliť a naozaj chceme zo seba, aj zo štúdia dostať len to naj! Pieseň bude o láske, pretože celý svet sa točí okolo lásky a aj ten najväčší „frajer“ lásku potrebuje!“ OpisujeMário Tománek, gitarista a spoluzakladateľ skupiny AYA.

Žilinská kapela AYA je na scéne už 21.rokov! Za toto obdobie zažili členovia dobré aj zlé obdobia. Aktuálna zostava skupiny je Mário Tománek – gitara, Boris Lettrich – spev, Michal Bukviš – basová gitara, Rado Pažej – bicie nástroje a Stano Vandlík – klávesy.

„Sme hrdí na to, že sme to doteraz spolu vydržali. Sme výborná partia bláznov, ktorých baví hrať, komponovať, nahrávať. Nemáme problém precestovať kvôli koncertu celú republiku v jednom aute bez ujmy na zdraví! Sme hrdí na to, že máme takú podporu fanúšikov. Tešíme sa, že skladby Malý princ, Baby kakavové, So mnou, Lietaj, dýchaj, buďdokážu rozospievať amfiteáter plný ľudí!“ Teší sa Mário Tománek.

Skupina AYA vydala k 20. výročiu existencie výberové CD s názvom „AYA – 20 rokov v zayatí …to najlepšie + hostia“. Nie je to klasická výberovka, pretože všetky pesničky AYA nahrala a naspievala s najznámejšími hlasmi slovenskej hudobnej scény. Na albume spievajú Miko Hladký zo skupiny Gladiátor, Kuly z kapely Desmod, Zuzka Smatanová, Peter Cmorík, Vašo Patejdl zo skupiny Elán, Janko Kuric zo skupiny Vidiek, Mirka Partlová, Tomáš Bezdeda, Jaro Gažo z kapely Arzén a Michaella Papp. Fanúšikovia sa na novinku z dielne AYA môžu tešiť koncom októbra.

zdroj: Peter Čákovský.