Naše tipy

Stále sa môžete zapojiť do Valentínskej kvapky krvi.

Do 23. ročníka Valentínskej kvapky krvi® sa počas prvých dvoch týždňov zapojilo 7 840 darcov krvi, ktorí odovzdali 3 528 litrov tejto najvzácnejšej tekutiny.

Odbery krvi aj naďalej pokračujú do 16. marca na odberových miestach Národnej transfúznej služby SR, na hematologicko-transfúznych oddeleniach nemocníc a na mobilných odberoch.
Darcom krvi a držiteľom diamantovej plakety prof. MUDr. J. Jánskeho je i pán Adam Kubaško z Revúcej. Prvý odber, ktorý absolvoval ešte ako študent, bral ako možnosť vyhnúť sa vyučovaniu. Pri každom ďalšom odbere mal však dobrý pocit, že môže pomáhať iným. Pán Adam, ktorý je profesionálnym vojakom a momentálne slúži ako vodič autobusu Čestnej stráže Prezidenta SR, svoju krv daroval už po 89-krát.

„Je to o pocitoch, že môžete aj takto pomôcť zo srdca niekomu inému, koho vlastne ani nepoznáte. Nájsť si čas dve hodiny raz za tri mesiace vôbec nie je také zložité,“
odkazuje darca krvi Adam Kubaško hlavne mladým ľuďom, ktorí sa rozhodujú ísť darovať krv.

„Pán Adam dáva krásny príklad, ako sa z jedného rozhodnutia ísť darovať krv postupne stal životný postoj, či poslanie. Takýchto vzácnych ľudí stretávame pri oceňovaní mnohonásobných darcov krvi. Skúste to aj vy. Zistíte, že dostanete viac, ako ste práve dali,“ hovorí Zuzana Rosiarová Kesegová, generálna sekretárka Slovenského Červeného kríža.

Valentínska kvapka krvi® potrvá do 16. marca 2018. Darovať krv však môžete počas celého roka.

Click to comment

Odpovedať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

To Top