Športujete? Nezabudnite na magnézium!

Letné počasie s príjemnými teplotami prekvapilo všetkých, ktorí k športovaniu potrebujú aj dostatok slnka a teplý vánok. Tento rok to prišlo skôr a tak sa milé bežkyne už nemáme na čo vyhovárať. Ak s behom alebo korčuľovaním, ktoré naberá na popularite ešte len začínate, tu je pár rád, ktoré vám môžu pomôcť prekonať prvotné ťažkosti a vydržať pri športe a zdravom životnom štýle až do zimy. 

Nebuďte na to sama
Keď si vieme nájsť kamarátky na vykecávačky pri kávičke v našej obľúbenej kaviarni, keď si rezervujeme čas a telefónny paušál na komentovanie našich drahých partnerov, prípadne svokier, o to viac by sme si mali nájsť „parťáčky“ aj na chvíle strávené v športovom oblečení. Dobrá kamoška nás podporí, keď sa nám nebude chcieť a my jej to zas oplatíme, keď bude v kríze ona. A okrem toho – ako sa vraví: spolu zájdeme ďalej.

Urobte si plán
Nemusí to byť hneď profesionálny tréningový plán, ako pri vrcholovom športe. A nemusí byť ani príliš podrobný. Na začiatok si možno stačí povedať: dva krát do týždňa sa venujem svojej kondícii. Dôležitejšie ako špeciálne a komplikované plány, programy a diéty je dodržať aj to jednoduché a pre mnohých primitívne predsavzatie pravidelného športovania bez zbytočných cavikov.

Dajte svojmu telu, čo mu patrí
Ak ste sa naozaj rozhodli aktívnejšie športovať, nezabudnite na to, že vaše telo bude potrebovať viac ako doteraz. Telo potrebuje viac energie a preto musíme byť pripravený na chvíľu, kedy bude treba siahnuť po zásobách. Dôležitý je samozrejme aj pitný režim a v neposlednom rade aj dopĺňanie vitamínov a minerálov, o ktoré pri aktívnom výkone prichádzame. Jedným z nich je aj magnézium – minerál, ktorý je vhodné pri intenzívnom športovaní dopĺňať.

Ak siahnete po magnéziu, zvážte také, ktoré vďaka prirodzenému nosiču zvyšuje jeho efektívne vstrebávanie a nezaťažuje organizmus. Veľmi užitočným nosičom je kyselina orotová.  Jej asi najväčšou výhodou je, že je prirodzeného, biologického pôvodu. Nachádza sa totiž v zelenine, alebo aj v klostre a mlieku a naše telo si tak s ňou vie veľmi dobre poradiť. Na trhu je viacero magnézií, ktoré si môžeme kúpiť v lekárňach. Jedným z nich je aj Magnerot® od nemeckej spoločnosti Wörwag Pharma. Je to zároveň jediné magnézium s dihydrátom magnéziumorotátu, teda s kyselinou orotovou. Dostanete ho v každej dobrej lekárni.

Magnerot® je liek na vnútorné použitie s obsahom dihydrátu magnéziumorotátu. Pred užitím lieku si pozorne prečítajte príbalovú informáciu a poraďte sa s lekárom alebo lekárnikom.