Šperk ako najlepšia odmena pre samu seba

Známa mi vždy hovorievala, že najlepšie investícia, keď chce potešiť samu seba je šperk. Na toto tvrdenie mala celkom pádne argumenty. Za prvé šperk vám nikdy nie je malý, pretože by ste pribrali kilo-dve (najmä teraz počas pandémie sa s týmto faktom vysporiadavame asi viaceré) a okrem toho je to skvelá investícia do budúcnosť. Navyše okrem toho viete takouto kúpou podporiť slovenského tvorcu.

 

Dôvod pre radosť
Možno by bolo zaujímavé pátrať potom, prečo sú ženy šperkmi tak fascinované. Každá z nás nejaký má. Je jedno či drobnú retiazku s krížikom alebo obrúčku. Je to osudová príťažlivosť. Pravdepodobne. Bez prsteňa sa ani len nevydáme. Aj to o niečom svedčí. Ďalšou vecou je, že akýkoľvek kúsok kovu esteticky vytvarovaný a navyše darovaný, v nás vyvoláva len ťažko skrývanú radosť. Je to tak, milujeme ich!!!

 

Sympatický minimalizmus
Aktuálne prevláda trend tzv. vrstvenia. Znamená to spojiť niekoľko minimalistických šperkov a vytvoriť z nich malú kolekciu. Či už na krku, rukách alebo prstoch.

Mimoriadne populárne sú medailóny s rôznymi symbolmi, ktoré odkazujú k menu vášho dieťaťa, dátumu narodenia alebo sa spájajú s vašou láskou.

Okrem toho, že šperky sú zvyčajne spájané s nejakou emóciou spomienkou a sú veľmi intímnou záležitosťou každej ženy, dokážu každému jednému outfitu vdýchnuť úplne iný život. Osviežiť, obmeniť, zvýrazniť. Šperky sú jednoducho skvelá investícia.

Zdroj: AVE
Foto: instagram/mooiko, instagram/bepart, pinterest