Snívate o luxuse v kuchyni? Tu sú 4 lacné spôsoby, ako ju urobiť drahou

Luciano Santandreu/Shutterstock.com

Chceli by ste zo svojej starej kuchyne urobiť novú, ideálne takú, za ktorú sa nebudete musieť hanbiť a prinesie vám pri varení potrebný komfort a pohodlie, no nemáte na to peniaze? Nie vždy je nutné renovovať svoj domov len prostredníctvom drahých zásahov do konštrukcie stavby a všetko smerujúce do dopadu nahradiť novým.

 

Občas vám ku kráse môže pomôcť niekoľko malých, no šikovných a lacných trikov, s ktorými vás môžeme zoznámiť a premeniť spoločne priestor na luxusnú oázu plnú harmónie a chutí.

Aktualizujte hardvér kuchyne

Ak máte v rozpočte priestor na väčšiu rekonštrukciu, môžete vyskúšať oživiť priestor nádhernou kuchynskou linkou na mieru! V mnohých prípadoch tiež môže pomôcť vašej kuchyni aj to, ak aktuálne nedoliehajúce alebo krivé dvierka linky vybavíte novým kovaním. Nábytkové kovanie môže úplne zmeniť vzhľad celého kusu nábytku a prinavrátiť mu jeho zašlú slávu a lesk. Vymeniť môžete aj úchyty zásuviek a skriniek a v momente tak aktualizovať celý priestor kuchyne.

Používajte svetlejšie farby

Svetlá farba na stenách a skrinkách rozjasní priestor, takže bude vyzerať väčší a drahší. Svetlé farby odrážajú tiež svetlo a skrývajú množstvo nedokonalostí, vrátane škrabancov a priehlbín vo vašich starých skrinkách. Na pozadí svetlej farby tiež lepšie vynikne aj štýlový nábytok Bratislava, ktorý si môžete vybrať pohodlne online.

Soukaina EL Atrass/Shutterstock.com

Vymeňte dvierka skrinky a pracovnú dosku

Ak na nové modely nábytku nemáte ešte našetrené, výmena starých opotrebovaných dvierok skriniek za nové alebo brúsenie a oprava tých starých dodá vašej kuchyni elegantný nový vzhľad. Nádych luxusu môžu priniesť aj vysokoleštené povrchy nábytku či novej a pevnej kamennej pracovnej dosky, s ktorou si prípravu jedál i krásu kuchyne naozaj užijete.

Zmeňte osvetlenie

Lustre a iné nástenné svietidlá sú dokonalým doplnkom, ktorý nielen rozžiari vašu kuchyňu, ale zmení náladu celého priestoru. Štandardné svetlá, ktoré sa dodávajú do väčšiny domácností a prenájmov, sú však až moc jednotné. Vy to môžete zmeniť tak, že viaceré druhy svetla navzájom zmiešate a dodáte tak najpoužívanejšiemu priestoru vo vašom dome osobitosť či neočakávaný prvok.

Pomôcť môže aj zmena závesov v okolí okna, umelecké diela na stene, odlesk zrkadla, zelené izbové rastliny, denné svetlo z okna a viac úložného priestoru, v ktorom ukryjete z dohľadu očí všetky nevzhľadné, no nevyhnutné veci v kuchyni.

Zdroj: Ľuboš J.