Skupina Le PAYACO odpáli na festivale Žákovic Open nový singel „Bozkávať a hrýzť“!

„Dobrý večer priatelia“, „Sadni si mi na kolená“ či „Ochorel som smútkom belasým“! To sú hity, ktorými kapelaLe PAYACO roztancuje fanúšikov na festivale Žákovic Open25. až 26. júla. Bratislavská skupina má k Žákovicu výnimočný vzťah, účinkuje na ňom totiž od jeho vzniku! Trojica skvelých hudobníkovJuraj Vitéz, Tomáš Sloboda a Martin Stempel si ani tentoraznenechajú ujsť festival v krásnom prostredí Trenčianskych Bohuslavíc, kde odpália nový singel „Bozkávať a hrýzť“!

Bratislavská skupina Le PAYACOmá na konte hity „Dobrý večer priatelia“, „Sadni si mi na kolená“ či „Ochorel som smútkom belasým“, ktorými už o tri týždne roztancuje festival Žákovic Open v Trenčianskych Bohuslaviciach. Práve k tomuto festivalu má kapela výnimočný vzťah, protože v programe figuruje od jeho vzniku!

„Hranie na letných festivaloch máme veľmi radi. Je to preto, že každý koncert je trocha iný a jedinečný. Menia sa miesta aj publikum a to je na tom osviežujúce. Na Festivale Žákovic Open vystupujeme v podstate od jeho vzniku. Preto máme k tomuto festivalu výborný vzťah. Hranie na ňom považujeme za vrchol našej festivalovej sezóny. Je tam vždy skvelá atmosféra a taká rodinná pohodička.“ Chváli festival bubeník Juraj Vitéz.

Kapela má na konteštyri štúdiové albumy, jeden EP album a výberovku Jukebox. Typické pre tvorbu Le PAYACO je striedanie hudobných žánrov. V ich skladbách sa nachádzajú prvky popu, rocku, swingu, ale aj alternatívy. Teraz pre fanúšikov kapela pripravuje nový singel!

„Sme momentálne v tvorivej fáze, z čoho sa veľmi tešíme. Terazv štúdiu dokončujeme náš nový singel s názvom „Bozkávať a hrýzť“. Túto skladbu určite zaradíme aj do nášho festivalového setlistu na Žákovici.“ S radosťou avizuje Juraj Vitéz.

14. ročník Žákovic Open bude plný netradičných hudobných spojení, ktoré v priateľskej atmosfére vznikajú spontánne na pódiu. Le PAYACO si ich určite nenechajú ujsť!

„Máme veľmi dobrý vzťah k slovenskej hudbe. Vždy si radi pozrieme koncerty kolegov. Už tradične sa tešíme na Billy Barman, Paru a HEX. A pokiaľ nám to dovolí kondícia, tak si zahráme aj povestný žákovický futbal medzi hudobníkmi a fanúšikmi…“ Smeje saJuraj Vitéz.

Fanúšikovia dobrej zábavy a rodinnej atmosféry si od 25. do 26. júla môžu naživo vychutnať okrem Le PAYACO aj Xindla X, Midi Lidi a kapely HEX, Para, Moja reč, Korben Dallas, Billy Barman a mnoho ďalších. Lístky na Žákovic Open sú v predaji na www.predpredaj.sk a v penzióne Žákovic v Trenčianskych Bohuslaviciach. Všetky potrebné informácie o hudobnom festivale nájdete na www.zakovicopen.sk alebo na facebookovej stránke www.facebook.com/zakovicopen.