Skupina Kabát to roztočí na piešťanskom letisku, so sebou si vezie oceľové monštrum!

Rockerky a rockeri pozor!Letisko v Piešťanoch zažije už túto nedeľu jediný koncert skupiny Kabát na Slovensku! Megakoncert českej rockovej kapely je súčasťou tohtoročného festivalu Topfest. Najobľúbenejšia česká skupina vystúpi takmer mesiac pred začiatkom 12. ročníka Topfestu v rámci svojho veľkého Open Air Turné 2015. A so sebou si privezie doslova oceľové monštrum v 28-ich kamiónoch!

Už túto nedeľu 31. mája odohrá skupina Kábat svoje jediné tohtoročné vystúpenie na Slovensku! Program na letisku v Piešťanoch bude mapovať 25 rokov existencie skupiny a zároveň predstaví skladby z nového albumu.

„Album Do pekla / Do nebe“ je už medzi vami. Je v predaji na autogramiádách a v ďalších predajných miestach a môžete si ho kúpiť aj na samotných koncertoch. Sme zvedaví, čo na neho poviete. My sme spokojní a dúfame, že aj vy!“ Teší saPepa Vojtek zo skupiny Kabát.

Ostatný album „Banditi di Praga“ vydali českí rockeri v roku 2010. Celkovo ich majú na konte desať, pričom z nahrávok predali spolu vyše milión kusov. Kabát triumfoval aj v poslednom ročníku ankety Český slávik, kde sa stal podľa hlasujúcich opäť najlepšou skupinou. Už deviaty raz v histórii.

Kapela nedávno odštartovala turné, na ktorom sa asi najviac nabehá! Scéna má totiž obdivuhodnú šírku 74 metrov, hĺbku 22 metrov a výšku 14 metrov. Základná nosná konštrukcia s váhou 90 ton je kvôli logistike zdvojená, takže celkovo ide na turné 180 ton lešenia! Pódium má špeciálnu priesvitnú strechu, samotná plocha javiska má si 750 štvorcových metrov. Už tradične si skupina zakladá okrem skvelej skvetelnej show aj na dokonalom zvuku. A aj tentoraz povezie so sebou overený zvukový systém. To všetko na 28-mich kamiónoch. A to najlepšie na koniec!

„Všetkým majiteľom permanentiek na Topfest 2015 platí lístok aj na slovenský koncert Kabátu. Čo znamená, že koncert Kabátu má vlastne každý návštevník Topfestu zadarmo! Kúpiť sa však dajú aj samostatné vstupenky na koncert Kabátu!“ Informoval Dušan Drobný z agentúry Topfest.

Kabáti pricestujú na Slovensko o deň skôr. V sobotu 30.5. od 14:00 do 15:00 budú fanúšikom k dispozícii na autogramiáde na terase v piešťanskom podniku Cafe Eden. Na podpisovke si môžete zakúpiť aj lístky na Topfest a samozrejme na koncert skupiny Kabát v nedeľu.Areál podujatia sa 31.5. otvára o 15:00 hodine. Skupina Kabát bude mať 3 predkapely – skupiny Fuera Fondo, Doga a Konflikt, ktoré budú vystupovať v časovom rozmedzí medzi 17:00 až 20:30. Hlavná hviezda večera začne svoju šou o 21:00 a bude trvať si dve hodiny. Stanovanie v priestore akcie bude zadarmo a areál je potrebné opustiť do 10:00 doobeda počas nasledujúceho dňa. Vidíme sa v Piešťanoch!