SINGEL VYZNANIE ANKY REPKOVEJ PREKVAPÍ FILMOVÝM ZVUKOM

Ambíciou mladej slovenskej speváčky je zahaliť svoje skladby do komorného akustického zvuku, aby vynikla prirodzenosť a súhra textu s hudbou.

Speváčka Anka Repková prichádza s novou piesňou s názvom Vyznanie. Skladba svojim aranžmánom pripomína filmovú alebo muzikálovú hudbu a je dielom talentovaného skladateľa Vaša Michalčíka.

Vyznanie nie je prvou spoluprácou Anky a Vaša. Spoznali sa pred piatimi rokmi, keď sa stal Vašo Ankiným sprievodným klavíristom. „Jedného dňa prišiel na skúšku a zahral mi vtedy ešte len základnú tému Vyznania. Okamžite sa mi zapáčila a povzbudila som ho, aby pieseň dokončil,“ približuje začiatky skladby Anka. „Potom prišiel s celou piesňou aj s textom a ja som sa do nej po druhý raz zamilovala.“

„Pieseň Vyznanie som komponoval so zreteľom na Ankin prejav a hlas, ktorému svedčia najmä dlhšie melodické frázy. Pri aranžovaní piesne bolo obsadenie sláčikov a dychových nástrojov celkom prirodzené, keďže svojim zvukom podčiarkujú celkovú atmosféru skladby,“ približuje kompozíciu skladby Vašo.
Pieseň zo začiatku prezentovali len na koncertoch, kde sa stretávali s veľmi pozitívnou odozvou. Jej nahratie bolo teda celkom prirodzeným vyústením. Okrem Ankinho podmanivého spevu v skladbe dominujú klavír a sláčikové nástroje, pričom celá kompozícia vyvrcholí orchestrálnym záverom. Anka si k nahrávaniu prizvala aj dirigenta Pavla Zajáčka, s ktorým spolupracuje v rámci jeho orchestra. Tento krát sa však postaral o nahratie trombónu. Okrem neho svoje party nahrali ďalší šikovní a talentovaní mladí muzikanti: Ján Kružliak ml., Daniel Herich, Branislav Bielik, Samuel Šimek, Imro Gazovič, Martin Krížik a Jaroslav Bežák. Nahrávalo sa v štúdiu Rastislava Dubovského a Juraja Lehutu, ktorí sa postarali aj o mix a mastering.

„S výsledkom som nesmierne spokojná. Verím, že nadšenie a lásku, ktorú sme všetci vložili do piesne, pocítia aj poslucháči. Už teraz sa teším na ďalší spoločný projekt, ktorý mám v hlave,“ naznačuje svoje ďalšie plány Anka.

Anka Repková je známa z muzikálov Vlasy, Rebelové či Rocky Horror Show. Rovnako tiež vďaka jej pôsobeniu v Big Bande Gustáva Broma, v ktorom ako sólistka účinkovala v TV show Let´s Dance a Bailando vysielaných na TV Markíza. Na konte má album Áno, už to viem… a niekoľko singlov. Zahrala si aj v populárnom seriáli Panelák na TV JOJ. Spolupracovala so spevákom Daliborom Jandom a s klavírnym virtuózom Richardom Rikkonom. Okrem spevu sa Anka venuje aj hlasovému koučingu.

FOTO: Zuzana Gavulová
Anka_Repkova-Vyznanie-Foto-Zuzana_Gavulova-zm
Odkaz na pieseň: https://www.youtube.com/watch?v=MJiWh3qHt68